İZMİR HABERLERİ

Faber Mermer'den yurtdışına yatırım atağı

DHA
28.03.2017 - 12:41Son Güncelleme :
DHA

FABER Doğaltaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Cinkaya sektörde hedef büyüttüklerini, Dubai ve New York’ta da showroom açmayı planladıklarını söyledi.
Denizli'de 1993 yılında temelleri atılan Faber Mermer'in bugün dünyanın dört bir yanına ihracat yaptığını belirten Cinkaya, sektörde yenilik ve yatırım odaklı çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Kendi sektöründe dünyanın üç büyük fuarından biri olan Marble Fuarı'nda bu yıl yurtiçi ve yurtdışından firmalarla önemli görüşmelere imza attıklarını kaydeden Yasin Cinkaya, Türkiye'nin adını yurtdışında duyurmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.
TAŞ MARKET ZİNCİRİ KURACAĞIZ
Faber Doğaltaş Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Cinkaya da, özellikle taş marketler zinciri alanında farklılıklara imza atmaya hazırlandıklarını vurguladı. Cinkaya, "23 yıldır piyasadayız. Holdingimiz bünyesinde birçok şirket bulunuyor. İstanbul Etiler’de toplam 750 metrekarelik bir alana açtığımız showroom ile sektörde bir ilke imza attık. Taş marketler zinciri çalışmalarımız ise devam ediyor. İleryen süreçte yurt dışında Dubai ve Amerika’da New York’a benzer bir showroom hizmete açmayı planlıyoruz. Yenilikler getirerek sektöre farklı boyutlar katmaya devam edeceğiz" dedi.
"YURTDIŞINDAN TALEP ALIYORUZ"
Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'ndan bu sene de memnun olarak ayrıldıklarını belirten Yavuz Cinkaya, yurtdışından özellikle Amerika ve Avrupa’dan yoğun talep aldıklarını söyledi. Bu sene önceki senelere göre özellikle Çin’den gelen katılımcıların yoğunluğuna dikkat çeken Cinkaya, Çin pazarının kendileri için önem kazandığını söyledi. Cinkaya, uzun yıllardır işlenmiş traverten ve mermer pazarında aktif bir şekilde faaliyet gösteren, sektörün köklü firmalarından olan Faber Doğaltaş Mermer A.Ş'nin yenilenen çehresi ve modern tesisi ile dünya pazarına hızla yükseldiğine işaret etti.
"YENİ SAHALAR AÇTIK"
Yasin Cinkaya, madencilikte yeni ocak çalışması içinde olduklarını belirterek, "Uzun zamandır maden konusunda yeni ocak çalışmalarımız vardı. Ülkemizin dışında ve Türkiye’nin çeşitli illerinde yeni sahalar açtık. Yoğunluğumuzu bu yöne verdik" dedi. Holding bünyesinde yakın zamanda farklı alanlarda da yatırım hedeflediklerini belirten Yasin Cinkaya, Tarım ve organik gübre işinde yatırım ve Ar-Ge çalışması sürecinde olduklarını sözlerine ekledi.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Faber Mermer'den yurtdışına yatırım atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Faber Mermer'den yurtdışına yatırım atağı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı