« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F1'de yarışmayı hak ediyorum

GP2 şampiyonu Davide Valsecchi, bu yıl geçirdiği başarılı sezonun ardından Formula 1'de yarışma şansını hak ettiğini dile getirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sezon öncesinde Jarno Trulli'nin Caterham'dan ayrılmasının ardından bu yıl Avustralya GP, 1973 Almanya GP'den bu yana gridde hiçbir İtalyan pilotun bulunmadığı ilk yarışa sahne oldu.

Bu yıl ayrıca ilk kez bir önceki sezon GP2 şampiyonu olan (İtalyan Giorgio Pantano) bir pilot F1'de kendine yer bulamadı.

turkiyef1.com'un haberine göre; Valsecchi, "İtalya'da hep Formula 1'de hiç İtalyan pilotun bulunmadığı söyleniyor. Fakat ondan önce bunu kim hak ediyor? Geçtiğimiz yıl (GP2'yi) Luca Filippi ile ikinci bitirdik. Fakat şanssızdık çünkü (birinci değil) ikinciydik. Birinci, harika şampiyon Pantano'ydu. Fakat daha önce Formula 1'de bir macerası oldu (2004'de Jordan'la). Belki biraz yaşı ileriydi" dedi.

Valsecchi, "Bu yıl yine bir İtalyan şampiyon var. Gerçekten de (F1'de) yarışma şansı bulmayı umuyorum, çünkü şu an bu şansı değerlendirebilecek kadar güçlüyüm. Orada olmayı hak ettiğimi gösterebilirim. Buna hazırım. Orada olmak için yeterince güçlüyüm" ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz