« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F1 pilotu İstanbul’u motosikletle gezecek

BMW Sauber Formula 1 takımının pilotu Nick Heidfeld, geçen yıl vakit bulamadığı İstanbul’da gezmek için motosiklet istediğini ve Türk yemeklerini tatmak için sabırsızlandığını vurguladı.

Ardıç AYTALAR/İSTANBUL
SON GÜNCELLEME
Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix’i için Türkiye’ye gelen Nick Heidfeld, İstanbul’u kuş bakışı seyrederken Hürriyet’e konuştu. Taksim’deki The Marmara Oteli’nin çatısından İstanbul’un harika göründüğünü söyleyen 29 yaşındaki Heidfeld, "Geçen yıl piste yakın bir yerde kaldım. Şehri görme imkanım olmadı. Sadece tekneyle boğaz turu yapabilmiştim. Bu yıl motosiklet istedim, onunla şehri gezeceğim. İstanbul tahminimden çok daha büyük. İstanbul’un bu kadar güzel olduğunu tahmin etmemiştim" dedi. Motosikletle İstanbul’da gezmenin pistte olmaktan daha tehlikeli olacağını sandığını söyleyen Nick Heidfeld, "Yarış pisti daha güvenli. Araç daha az, yer daha çok. Hem de sürücüler araç kullanmasını biliyor" diye konuştu.

19 puanla pilotlar sıralamasında 9’uncu durumda olan Heidfeld, şampiyonluk için Michael Schumacher’i favori gördüğünü belirterek, İstanbul’dan mutlak puanla dönmek istediklerini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz