« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"F1 için elimizden geleni yapacağız"

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Formula 1'in İstanbul'da kalmasını istediklerini, bunun için de ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix'si için İstanbul Park pistine gelen Akgül, Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone ile yapacağı görüşme öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yarışın İstanbul'da kalmasını en çok isteyenlerden biri olduğunu ifade eden Akgül, “Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ecclestone ile görüşüceğiz. Bu yarışın kalmasını istiyoruz ama olmazsa olmaz değil. Bu pisti her şekilde yaşatırız. Başka yarışlar var, onlara gideriz. Kesinlikle Formula'nın burada kalmasını istiyoruz ve elimizden geleni yapacağız” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Formula'nın kalmasını istediğini anlatan Akgül, bugün yapılacak görüşmeyle ilgili olarak, “(Görüştük her şey bitti) diye bir açıklama beklemeyin. Bu bir süreç. Şimdi bir kısmını konuşuruz, daha sonra da bir kısmını” diye konuştu.

Yunus Akgül, daha sonra yarışın başlamasına kısa bir süre kala Ecclestone ile bir araya geldi. Yaklaşık 15 dakika süren görüşmeden sonra ikili yarışın startı için piste çıktı.

İkilinin konuyla ilgili yarış sonrası yeniden bir araya gelmesi bekleniyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler