« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F1’de köpek soruşturması

İstanbul Park’ta GP2 yarışı sırasında piste iki köpeğin girmesi nedeniyle araştırma başlatılırken, F1 Başkanı Bernie Ecclestone’dan dolayı piste ceza kesilmesinin zor olduğu ifade edildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İSTANBUL Park’ta geçtiğimiz pazar günü düzenlenen GP2 yarışı sırasında piste 2 köpeğin girmesinden dolayı araştırma başlatılırken, Pilotlar Derneği sert eleştirilerde bulundu. İspanyol basını, F1 Başkanı Bernie Ecclestone’dan dolayı piste ciddi bir ceza verilmesinin zor olduğunu iddia etti.

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) tarafından soruşturma açılan piste köpek girmesi olayıyla ilgili açıklama yapan Pilotlar Derneği’nin (GPDA) yöneticilerinden olan Mark Webber şöyle dedi:

Güvenlik mercek altında

"2008 yılındayız. Bu tip olayların meydana gelmediği yerlerde yarışmalıyız. FIA iyi bir tavır gösterdi, çünkü bu sorun tahmin ettiğimizden çok daha ciddi. Sadece 2 köpeğin girmesinden dolayı değil. Yarıştığımız alanların içine ya da yakınlarına insanların girmesine de izin verilmemeli. Sadece onlar için değil pilotlar için de tehlikeli. Güvenlik eksikliği yarış kaybettirebilir."

İspanyol spor gazetelerinden As, "Türkiye, güvenliğinden mercek altında" başlığı altında verdiği haberde, "Tüm olanlara ve eleştirilere rağmen F1 Başkanı Bernie Ecclestone’un İstanbul Park’ın işletme hakkına sahip olmasından dolayı, F1 takviminden çıkartılması gibi ciddi bir ceza verilmesinin zor olduğu" iddia edildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.