Gündem Haberleri

GÜNDEM

  F tipi hapishanelere ilginç film projesi

  Hürriyet Haber
  11 Temmuz 2012 - 13:38Son Güncelleme : 11 Temmuz 2012 - 13:38

  F tipi hapishanelerdeki yaşam koşullarını eleştiren filmin çekimleri başladı. Grup Yorum’un yapım koordinatörlüğünü üstlendiği 10 yönetmenli filmin Aralık ayında vizyona girmesi planlanıyor.

  İsmi henüz açıklanmayan Grup Yorum koordinatörlüğündeki filmin yönetmenlerinin her biri hapishanelerdeki tecrit uygulamasını konu alan 10’ar dakikalık kısa filmler çekiyor. Çekimleri Ocak ayında başlayan ve Temmuz’da sona ermesi planlanan 10 film birbirine bağlanıyor ve tek bir uzun metraj film oluşturuluyor.

  Yönetmenleri Ezel Akay, Sırrı Süreyya Önder, Barış Pirhasan, Aydın Bulut, Hüseyin Karabey, İlksen Başarır, Reis Çelik, Vedat Özdemir, Mehmet İlker Altınay ve Grup Yorum (Fotoğraf ve Sinema Emekçileri Topluluğu/FOSEM) olan filmlerden 6 tanesinin çekimleri sona erdi. Kocaeli’nde Ottoman Yapım’a ait film platosunda kurulan F tipi hapishane dekorunda çekilen filmin gala gösterimi 19 Aralık’ta Atlas Sineması’nda yapılacak. Film, 21 Aralık tarihinden itibaren de Türkiye ve Avrupa sinemalarında vizyona girecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı