« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F-kanalı etkinleştirmek önemli

Ferrari, Red Bull Racing'le aradaki farkı kapatabilmek için F-kanal sistemini Türkiye Grand Prix'de daha etkin hale getirmenin büyük önem taşıdığını düşünüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mark Webber'in, takımın her iki klasmanda da liderliğe yükselmesini sağlayan Monako'daki zaferinin ardından, Ferrari daha büyük bir gelişim hamlesi yapmak üzere harekete geçti.

Bu güncellemelerin birkaç yarışlık olmadığı düşünülürken, takım patronu Stefano Domenicali, Türkiye'de RB6 ile mücadelede F-kanal'ı daha etkin kullanmanın kilit rol oynayacağını ifade etti.

Red Bull Racing'in performansını yorumlayan Domenicali, "(6 yarışta) 6 pole pozisyonu almış bir araç çok güçlü demektir" diye konuştu.

Domenicali, "Diğer taraftan iki kez duble yaptılar. Fakat biz de her iki klasmanda arkalarındayız. Markalar klasmanında bir ve ikinci sıradakiler arasındna 25'den daha az puan farkı var. Sürücüler klasmanında sadece 2-3 puan gerideyiz. Yani bu, şampiyonanın herkes için gerçekten zor olduğu manasına geliyor" değerlendirmesinde bulundu.

Domenicali ayrıca, "Elbette gelişim hızını sürdürmemiz gerekiyor. Aerodinamik açıdan etkinliğimizi artırmak için daha çok çalışmamız lazım. Aerodinamik, üzerinde yoğunlaşmamız gereken en önemli şey" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz