Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe'yi yenmek istiyoruz

Fenerbahçe'de 6 sene boyunca kaptanlık yapan ve Süper Lig'de pazar günü eski takımının kaderini belirleyecek olan Ankaragücü Yardımcı Antrenörü Ümit Özat, DHA'ya yaptığı açıklamada Bursaspor'un şampiyonluğunun kendisini ilgilendirmediğini ve Fenerbahçe'yi yenmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Şu anda sadece Ankaragücü'nün başarısı için ter döktüğünü belirten Ankaragücü Yardımcı Antrenörü Ümit Özat, "Ben Fenerbahçe'ye Ankaragücü maçı ile veda etmiştim ve o günden beri Fenerbahçe'yi hiç çıplak gözle va canlı izlemedim. Hep televizyondan takip ettim. Tüm Türkiye Pazar günü Ankaragücü - Fenerbahçe maçına kilitlenmiş vaziyette. Kimsenin durumu bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren tek şey Ankaragücü'nün başarısıdır. Sahada kazanmak için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'de çok güzel günler geçirdiğini söyleyen yardımcı antrenör Ümit Özat, "Ben profesyonel bir insanım ve çocuklarımın ekmeğini ben burada kazanıyorum. Burada da duygusal bir bağlılığım oldu ama yarın başka bir kulübe gidersem o zaman da Ankaragücü'ne karşı bir mücadelem olacaktır. Bunlar profesyonelliğin içerisinde yer alıyor ve insanların buna mantıklı ve anlayışlı bir şekilde bakması gerekiyor" dedi.

Robert Vittek ve Darıus Wasell'in tedavilerinin devam ettiğini vurgulayan Özat, iki oyuncunun da durumlarının maç günü netlik kazanacağını söyledi.

Herkesin gönlünden bir takımın kazanmasının geçtiğini dile getiren Ümit Özat, "Tekrar söylüyorum. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Biz Fenerbahçe'yi yenmek istiyoruz. Kazanamaz isek kaybetmek istemiyoruz. Bu kural çıktığımız her müsabaka için geçerlidir. Bunun dışında Bursaspor ve Fenerbahçe'nin şampiyonluğu beni ilgilendirmiyor. Herkesin gönlünde bir şampiyon yatar. Ben kiminle oynarsam oynayayım, hangi takımın ligden düşeceği ve şampiyon olacağı umurumda değil. Benim umurumda olan tek şey Ankaragücü'nün ligin ikinci yarısında ne kadar puan topladığıdır. Baktığınızda 15 maçta 23 puan toplamışız ve ligin en az gol yiyen takımıyız. Ligi ne kadar yukarıda bitirirsek önümüzdeki sezon hedefimiz o kadar büyük olur" diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz