Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"F.Bahçe'yi sutopuna davet ediyoruz"

Türkiye Deplasmanlı Sutopu 1. Ligi play-off final serisinde Heybeliada'yı 3-0'la geçerek, üst üste 8., toplamda da 21. şampiyonluğa ulaşan Galatasaray, gözünü Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne dikti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Sutopu Şubesi Menajeri Vakur Dağdeviren, Türkiye'de elde ettikleri başarıyı Avrupa'ya taşıyarak Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olmayı hedeflediklerini söyledi.
Dağdeviren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Deplasmanlı Sutopu 1. Ligi'nde istikrarlı bir şekilde başarılarını sürdürdüklerini ifade ederek, “Türkiye şampiyonlukları artık bizde alışkanlık oldu. Hedefimiz bundan sonra Avrupa Şampiyonlar Ligi. Futboldaki gibi sutopunda da Avrupa Şampiyonlar Ligi organizasyonu kuruldu. Futbol takımımızın Avrupa'da kazandığı başarıyı biz de kazanmak istiyoruz. Daha önce su sporlarında mücadele etmiş olan başkanımızın ciddi desteği var. Umarım Türkiye'de yaptığımızı Avrupa'da da başarırız” dedi.

Vakur Dağdeviren, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacaklarına inandığını dile getirerek, “Önümüze koyduğumuz bu hedefe belki hemen ulaşamayız ama bir yerden başlamak lazım. Avrupa Şampiyonlar Ligi çok üst düzey takımların mücadele ettiği bir lig. Hedefimiz Türkiye'de elde ettiğimiz başarıyı Avrupa'ya taşımak ve ilk 5 sezonda Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olmak” diye konuştu.

Güçlü bir kadroya sahip olduklarını ve altyapılarında yetişen gençlerin umut verdiğini belirten Dağdeviren, “Türk Milli Takımı'nın da aşağı yukarı 10 sporcusu bizden oluyor her zaman. Sutopunda en önde görünmemiz rekabetsizlikten değil, çok çalışmamızdan. Ligimizde mücadele eden çok önemli takımlar var. Ancak biz çok çalışıyoruz. Başarımız çok çalışmanın getirdiği bir netice” ifadelerini kullandı.

Dağdeviren, Galatasaray Kulübü'nün Kalamış'taki tesislerinde yaklaşık 8 milyon liralık yatırımla önemli bir sutopu salonunun yapıldığını, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki maçlarını orada oynayacaklarını dile getirdi.

Bilen: “Bu rakipler bize hafif geliyor”

Galatasaray Kulübü eski yönetim kurulu üyesi ve sutopu şubesi idarecisi Mehmet Bilen ise, Deplasmanlı Sutopu 1. Ligi'ndeki rakiplerinin kendilerine artık hafif geldiğini, karşılarında Fenerbahçe'yi görmek istediklerini ifade etti.

Bilen, son yıllarda şampiyonluğa adeta ambargo koyduklarını anlatarak, şunları kaydetti:
“Üst üste 8., toplamda 21. şampiyonluğumuzu kazandık. Bu rakipler bize hafif geliyor. Sutopunda karşımızda Fenerbahçe'yi görmek istiyoruz. Ezeli rakibimiz ebedi dostumuz Fenerbahçe ile aramızdaki rekabeti sutopunda da görmek istiyoruz. Bizim için Fenerbahçe'yi yenerek alacağımız şampiyonluğun anlamı çok farklı olacaktır. Yelken, kürek ve yüzmede iki kulüp arasında rekabet var ama sutopunda yok. Rekabetin sutopuna taşınması hem bu sporun Türkiye'de gelişimini sağlar, hem de uluslararası alanda başarılar kazanırız.”


Bunları da Beğenebilirsiniz