« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe'ye Macar hoca

Macaristan'ın dünyaca ünlü bayan basketbol antrenörü Laszlo Ratgeber, Fenerbahçe ile 2010-2011 sezonu için anlaştığını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Macaristan spor medyası tarafından birinci sırada verilen haberde, Laszlo Ratgeber'in Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'dan teklif aldığını, Yıldırım'la el sıkışarak anlaşmanın imzalandığı yazıldı.

Macar spor basını, Macaristan'ın Pecs Bayan Basketbol Takımı'nı Avrupa'da defalarca dörtlü finale taşıyan, son olarak Rusya'nın Spartak Moskova takımını çalıştıran Macar hoca Ratgeber'in hedefinin Fenerbahçe'yi dörtlü finale taşımak olduğu yazıldı.

Macaristan spor basınına, Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'nın transferleri başlattığını açıklayan Ratgeber, Fenerbahçe'de çalışmaktan ötürü çok mutlu olduğunu, Türk takımını Avrupa şampiyonu yapabilmek için var gücüyle çalışacağını söyledi.

Macar antrenör, Spartak Moskova takımıyla 2009 yılında Euroleague ve Süper Kupa şampiyonluğuna ulaştı.

Koçun kariyerindeki takımlar ve başarıları şöyle:

MiZo-PVSK (1993-2008)
Spartak Moskova (2008-2009)

1 kez Euroleague Şampiyonluğu (09)
2 kez Süper Kupa Şampiyonluğu (08, 09)
9 kez Macaristan Ligi Şampiyonluğu (95, 96, 98, 00, 01, 03, 04, 05, 06)
2 kez Euroleague İkinciliği (01, 04)
4 kez Euroleague Final-4'u (01, 04, 05, 09)
9 kez Macaristan Kupası Şampiyonluğu (97, 98, 99, 00, 01, 02, 03, 05, 06)
9 kez Yılın Koçu Ödülü
2009 Yılında Avrupa Kadınlar Basketbolunda Yılın Koçu Ödülü

SIRA DİANA TAURASİ'DE

Son 4 sezondur çeyrek final oynadığı FIBA Bayanlar Avrupa Ligi'nde gelecek sezon Final Four'u ve şampiyonluğu hedefleyen Fenerbahçe'de hedef Macar hoca'dan sonra bayan basketbolunun Messi'si olarak adlandırılan Diana Taurasi'yi almak. 27 yaşındaki Taurasi, geçtiğimiz yıl WNBA'de sezonun en değerli oyuncusu seçilmişti.

27 yaşındaki Taurasi, üniversite günlerinden bu yana dünyanın en iyi kadın basketbolcuları arasında gösteriliyor. Connecticut Üniversitesi'ni üst üste iki NCAA şampiyonluğuna taşıyan Taurasi, Amerika Milli Takımı'yla da iki Olimpiyat Şampiyonluğu yaşadı.

Taurasi'nin başarıları bununla sınırlı değil. WNBA'de Phoenix Mercury forması giyen 27 yaşındaki skorer oyuncu, takımıyla iki kez WNBA şampiyonluğu yaşadı.  Diana Taurasi son olarak geçtiğimiz yıl WNBA'nin en değerli oyuncusu seçilirken, final serisinde de MVP ödülünü alan isim oldu.

Kış döneminde Rus takımı Spartak Moskova forması giyen Taurasi, başarılarla dolu kariyerini Avrupa'da da sürdürdü. Son dört yıldır Kadınlar Euroleague Şampiyonluğu’na ulaşan Spartak Moskova'nın en önemli oyuncusu olan Taurasi, kariyeri boyunca katıldığı tüm kupalarda şampiyonluk yaşamış bir yıldız.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz