« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe'ye Figo teklifi

Menajerler, dünya futbolunun en büyük yıldızlarından Luis Figo'yu transfer etmesi için sarı lacivertli kulübe öneride bulundu. Pierre Van Hooijdonk, Alex ve Nicolas Anelka'yı transfer ettikten sonra uluslararası futbol menajerlerinin gözdesi haline gelen Fenerbahçe'ye bir büyük yıldız daha önerildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bazı menajerlerin, Real Madrid'in dünyaca ünlü orta saha oyuncusu Luis Figo'yu transfer etmesi için sarı lacivertli yönetime teklif götürdüğü belirtildi.

Real Madrid'de mutsuz

2000 yılından bu yana forma giydiği İspanyol kulübünde mutlu olmayan Portekizli futbolcu, kendisine kulüp bulmaları için menajerlerine talimat verdi. Bunun üzerine harekete geçen menajerlerin düşündüğü ilk kulüp ise Fenerbahçe oldu. Sarı lacivertlilerle temas kuran menajerlerin, "Figo'yu isterseniz, Türkiye'ye getirebiliriz" dediği bildirildi.

Son söz Yıldırım'ın

Fenerbahçe yönetimi, bu teklifi değerlendirmeye alırken, son sözü Başkan Aziz Yıldırım'ın söyleyeceği belirtildi. Yıldırım alınmasını isterse, Figo'nun transferi için çalışmalara başlanacak. 4 Kasım 1972 tarihinde doğan Portekizli yıldız, 2000 yılında Barcelona'dan Real Madrid'e geçerken, 56 milyon dolarlık transfer ücretiyle "Dünyanın en pahalı futbolcusu" unvanını almıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz