« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe'ye büyük onur

Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe Acıbadem, Dörtlü Finallerin ev sahipliğini alarak finallere doğrudan katılma hakkı elde etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İŞTE EŞLEŞMELER

Fenerbahçe Acıbadem, Vakıfbank GSTT ve Eczacıbaşı Vitra'nın gruplarını lider bitirerek son 12 takım arasına kaldıkları Şampiyonlar Ligi'nin dörtlü finalleri Fenerbahçe Acıbadem'in ev sahipliğinde 19-21 Mart tarihleri arasında Burhan Felek 50.Yıl Spor Kompleksi'nde yapılacak.

Böylece sarı lacivertli takım, son 12 ve son 6 turunu oynamadan doğrudan dörtlü finale kalmaya hak kazandı. Şampiyonlar Ligi formatına göre altı grubu ilk ikide bitiren takımların son 12 turuna kaldığı grup mücadelelerinin ardından, son 6 turunu kazanan üç takım ve ev sahibi dörtlü finalde mücadele ediyor.

ÇOK İYİ HAZIRLANACAĞIZ

Fenerbahçe Acıbadem Voleybol takımımızın yardımcı antrenörü  Kamil Söz dörtlü finalin İstanbul’da yapılacağının açıklanmasından sonra FBTV’de Aslı Duru’nun sorularını cevaplandırdı. Kamil Söz "Avantajları ve dezavantajları düşünerek hareket edeceğiz. Ama ne olursa olsun tüm çalışmaları avantaja çevireceğimizi düşünüyorum.  Seyircimiz yine bizim en büyük itici gücümüz olacak. Burhan Felek’te seyirci avantajı ile bunu doyasıya yaşayacağımızı biliyorum.  Önümüzde 2 aylık bir hazırlanma süresi var. Bu süreyi en iyi şekilde geçireceğimizi düşünüyorum"
 
GURUR VERİCİ

Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımımızın manejeri Violet Duca da FBTV’nin sorularını cevaplandırdı. Duca, dörtlü finallerin Türkiye’de yapılmasının Fenerbahçe Acıbadem için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirterek "Buraya alınsa da alınmasa da finale kadar gideceğimize hepimiz yürekten inanıyorduk.. Özellikle milli takımlardaki tüm oyuncularımız hiç dinlenmeden çalışmalara devam ettiler. Umuyorum önümüzdeki süre içersinde onları hem dinlerdirerek hemde antrenmanları sabitleyerek iyi bir çalışma programı ve temposu yaratacağız. Bu suretle finallere en iyi şartlada hazırlanacağımızı umut ediyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz