Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

F.Bahçe'nin her işi şaibe

Biliyor musunuz?..

- Burak Yılmaz, eski Fenerbahçeli olduğu için son Karabük maçında oynamamak için Belediye karşılaşmasında bilerek kart görüp, cezalı duruma düşmüş (!)

- Gaziantep maçında Trabzon lehine olmayan bir penaltıyı verip, Antepli oyuncuyu atan Cüneyt Çakır ''İnsani bir hata'' yapmış. Ancak Fenerbahçe-Ankaragücü maçını yöneten aynı Cüneyt Çakır, Başkent takımı aleyhine penaltı düdükleri çalıp, bir de kaleciyi oyundan atınca, şaibeli duruma düşmüş (!)

- Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener ''Fenerbahçe'nin 3 penaltısı irdelenmeli, Aykut Kocaman'ın bence yüzü kızarmıştır'' demiş.. Kendisine ''Milattan sonra 1250 yılından bu yana Trabzon aleyhine penaltı düdüğü çalınmıyor'' diyenlere, ''Ceza sahasına giren yok ki, penaltı çalınsın'' cevabını vermiş.. Son Belediye maçında rakip takım oyuncusu Holmen'in kendi ceza alanlarında düşürülmesini ise ''Ayağı birbirine dolandı'' diyerek geçiştirmiş (!)

- Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Antep maçındaki haksız penaltı için ''Ne var yani. Çıkarın o penaltıyı 2-0 galibiz'' diyen Trabzon Başkanı Sadri Şener'e ''Çıkarın 3 penaltıyı, yine de 3-0 galibiz'' cevabını vermiş (!)

- Karabüklü Emenike'nin Fenerbahçe'ye karşı oynanamasını ''Şaibeli'' bulan Trabzon kanadı, Belediye'nin tecrübeli kalecisi Hasagiç'in kendilerine karşı oynamamasını ise es geçmiş.. Bu arada Trabzon doğumlu olan ve sahaya ''61 numaralı forma ile çıkan'' Belediye'nin 3'üncü kalecisi Oğuzhan'ın yediği garip goller ise hiç gündeme gelmemiş (!)

- Fenerbahçe'nin oynadığı rakiplerdeki Trabzon kökenli oyunculara bel bağlayan Bordo-Mavili Yönetim, Sivas'ta işe yarayacak Trabzon doğumlu oyuncu bulamayınca, çareyi Eneramo ve Grosicki'nin Sivas Merkez Mahallesi'nde olan kaydını Trabzon'a aldırmakta bulmuş (!)

- Fenerbahçe o hafta kiminle oynarsa, rakibi tutan 17 takımın taraftarı, ''Hayırlısı ile şu lig bitse de, artık renkten renge girmeyi bıraksak'' demeye başlamışlar (!)

- Ligin son maçlarını pazar akşamına, hem de saat 20.00'ye alan Futbol Federasyonu, ''Allah muhafaza Fenerbahçe şampiyon falan olur, hiç olmazsa sağlıklı bir kutlama yapamasınlar'' diye şampiyonluk karşılaşmalarını cumartesiye almamış (!)

- Fenerbahçeli futbolcular bu sezon şampiyon olup, geçen yıl son maçta kendilerine şampiyonluğu kaybettiren Trabzonspor'a ''Etme-bulma dünyası'' demeye hazırlanıyormuş (!)

SON BİR NOT:

- Fenerbahçe şampiyon oluyor diye kafayı sıyıran bu satırların yazarı, yukarıda olduğu gibi ''Her olayın altında şaibe aradığı için'' bu haftaki Sivas-Fenerbahçe maçına da ''Şaibeli'' damgasını Trabzonlular'dan önce vurmuş (!!!)

X