« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"F.Bahçe'nin gelişimi inanılmaz"

Basketbol Avrupa Ligi Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Jordi Bertomeu, Fenerbahçe Ülker'in bu sezon inanılmaz bir gelişim gösterdiğini ve Barcelona'da yapılacak dörtlü finallere çok yakın olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Ülker ile Zalgiris Kaunas takımları arasında dün oynanan THY Avrupa Ligi maçını izleyen Bertomeu, Fenerbahçe TV'ye açıklamalarda bulundu.

“Fenerbahçe Ülker'in geçtiğimiz sezondan bu yana gösterdiği gelişim gerçekten inanılmaz, çıktığı her maçta çok iyi oyunlar sergiliyor, çok iyi sonuçlar alıyor” diyen Bertomeu, Fenerbahçe Ülker'i izlemekten büyük keyif aldığını söyledi.

Türkiye'nin basketbolda gitgide başarı seviyesini artırdığını belirten Bertomeu, “Türkiye'nin Avrupa arenasında, özellikle basketbolda ciddi gelişme gösteren en önemli ülkelerden biri olduğunu düşünüyorum. Türkiye, Dünya Şampiyonası'nda büyük bir başarı gösterdi. Fenerbahçe Ülker ve Türkiye'nin diğer güçlü takımlarının oyuncuları, oldukça başarılı bir performans sergilediler ve hak ettikleri yere de geldiler. Kulüplerin bu turnuvadaki işbirliği gerçekten işe yaramış. Türk basketbolunun tam karşılığını herkes izledi” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Ülker'in başarısında taraftarın etkisine de dikkati çeken Jordi Bertomeu, şunları söyledi:
“Geçtiğimiz yıl Fenerbahçe Ülker menajerleriyle bu konuları konuşmuştuk. Taraftarların karşılaşmalara katılımları ile diyaloglarımız oldu. Ancak burada herkes işini çok iyi yapıyor. Taraftarın ortaya çıkardığı manzara ve atmosfer harika. Oyuncular da bu şekilde çok daha başarılı sonuçlar alıyor. Bunu görmek ve anlamak kaçınılmaz. Yani bu güzel skorlarda onların da payı büyük. Avrupa Ligi genelinde, Fenerbahçe Ülker de Efes Pilsen de taraftarın katkısıyla Türk basketbolunu çok güzel lanse ediyorlar.”

Bertomeu, İstanbul'da dörtlü final organizasyonu düzenlenmesi konusunda ise “Uzun yıllar öncesinden İstanbul'u final four konusuyla hatırlıyorum. Genel ihtiyaçlarımız doğrultusunda yeni bir spor salonumuz hazır. Geleceğe yönelik düşündüğümüz için ve ayrıca yeni final four zaferlerini kutlayabileceğimiz yeni bir spor salonumuz var. Yetkililerle sürekli konuşuyorum. En yakın zamanda İstanbul'da bir final four gerçekleştirilebileceğine inanıyorum, içim rahat” şeklinde konuştu.

Son olarak bu sezon dörtlü finale katılabilecek takımlarla ilgili görüşlerini açıklayan Bertomeu, “Bu konuda fikir yürütmek gerçekten riskli olabilir. Final four'da yer almak çok önemli ve ciddi bir prestij. Çok sayıda güçlü ve istekli takım var. Fenerbahçe Ülker, bana sorarsanız final four'a oldukça yakınlar. Ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Bunun için 16 takım var ve sadece 4'ü orada kozlarını paylaşacak. Hiç kolay değil. Umarım tüm Fenerbahçe taraftarları gidişat ve sonuçtan memnun kalırlar” diyerek sözlerini tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler