« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe'den Özer açıklaması

Kasımpaşa ile anlaşan Özer Hurmacı, Fenerbahçe ile olan sözleşmesini karşılıklı olarak feshettti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'de futbolcu Özer Hurmacı'nın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. Fenerbahçe Futbol A.Ş'den, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na yapılan ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da yer alan açıklamada, “Futbolcumuz Özer Hurmacı ile sözleşmemiz karşılıklı olarak sona erdirilmiştir” denildi.

Kasımpaşa Kulübü Başkanı Zafer Yıldırım, daha önce yaptığı açıklamada Özer Hurmacı'yı renklerine katmak istediklerini, futbolcunun transferi için görüşmelerini sürdürdüklerini bildirmişti.

Özer'e teşekkür

Öte yandan, sarı-lacivertli kulüp, Özer Hurmacı için bir teşekkür mesajı yayımladı. Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Takımımıza, 2009'da Ankaraspor'dan transfer olan orta saha oyuncusu Özer Hurmacı'nın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir. Özer'e katkılarından dolayı teşekkür eder, futbol kariyerinin bundan sonraki bölümünde kendisine yürekten başarılar dileriz.”

ÖZER HURMACI KASIMPAŞA'DA

Aşımız tutmadı

Fenerbahçe ile yollarını ayırarak Kasımpaşa'ya transfer olan Özer Hurmacı, sarı-lacivertli ekibe büyük hayallerle geldiğini ancak yaşadığı sakatlıklar nedeniyle istediği gibi verimli olamadığını söyledi.

FBTV'ye açıklama yapan Özer Hurmacı, sakatlığı nedeniyle geçirdiği ameliyatların hedefini gerçekleştirememesinde önemli bir neden olduğunu anlattı.

Kimseye kırgın olmadığını belirten Özer, Kasımpaşa'da başarılı olmak istediğini kaydederek, özetle şu ifadeleri kullandı.

“Her zaman Fenerbahçe Kulübü'nden ayrılan futbolcular hakkında yazılar çıkar, 'Bombaladı, salladı' diye. Ben o tarz bir futbolcu değilim, o karaktere de sahip değilim. Kimseye de kırgın değilim açıkçası. İnşallah hem Fenerbahçe için hem benim için en hayırlısı olmuştur. Söylemek istediğim bu. İnsanlar benim ağzımdan ilerleyen günlerde gazetelerde çıkabilecek bu tip haberlere inanmasınlar. Sonuçta ben burada ekmek yedim. Şunun bilinmesini isterim: Olmadı, aşımız tutmadı. Ben de daha farklı şeyler umut edip daha büyük hayallerle gelmiştim ama şu anki durum bize bunu getirdi. Geçmişi maalesef yaşamak istemiyorum, yaşamayacağım da. Bu nedenle önüme bakmam gerekiyor. Son kez olarak şunu söyleyebilirim. İnşallah Fenerbahçe de her zamanki gibi başarılı olur, ben de gittiğim takımda inşallah başarılara imza atarım. Beni seven destekleyen 3 yıl boyunca yaşadığım sakatlıklara, bu talihsizliklere rağmen yine de benim arkamda duran insanlara her zaman teşekkür ediyorum. Benden çok büyük umutlarla beklentileri olup da sonradan büyük hayal kırıklığı yaşayan insanlara da, elimde olmadığını söylemek istiyorum. Sonuçta hiçbir futbolcu 2 yıl içinde 3 veya 4 ameliyat olmak istemez.”

2009-2010 sezonundan beri Fenerbahçe forması giyen 26 yaşındaki futbolcu, sarı-lacivertlilerle karşılıklı anlaşarak sözleşmesini feshettikten sonra, Spor Toto Süper Lig'e bu sezon yeniden yükselen Kasımpaşa ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz