Spor F.Bahçe'den önemli başarı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

F.Bahçe'den önemli başarı

Yelkende yat yarışlarının en önemli ve en büyük organizasyonu olarak adlandırılan Aşağı Yarışı,13-22 Temmuz tarihleri arasında Çeşme ile Bodrum arasında yapıldı.

Yarışlarda mücadele eden Fenerbahçe 1- Garanti Sailing Takımı, Aşağı Yarışı’nın en zorlu maratonu olarak kabul edilen American Express Sailing Regatta Turgutreis Cup’ı birinci sırada tamamlayarak, İngiltere’ de yapılacak Cowes Week J/109 One Design Sınıfı Yarışı’na katılmaya hak kazandı.

İstanbul, İzmir ve Bodrum bölgelerindeki en iyi ekiplerin ve en yeni teknelerin katıldığı Aşağı Yarış’ta Fenerbahçe 1 Teknesi Oğuz Ayan liderliğinde başarılı derecelere imza attı.

13 Temmuz Cuma günü Akmetal ekibi ile saat 16.00’da İstanbul’dan hareket eden ve Cumartesi günü saat 23.00 sularında Çeşme’ ye varan Fenerbahçe 1 Teknesi, bu etabı 4. sırada tamamladı.

Öte yandan 17-19 Temmuz tarihlerinde Çeşme koyiçi ve Çeşme-Bodrum etaplarında yapılan yarışlara Fenerbahçe 1 Teknesi,  sarı lacivertli kulübün yetiştirdiği öğrenciler ve antrenörlerle katıldı. Sert hava koşullarında kendi hız rekorunu kıran Fenerbahçe bu kulvarda 2. olurken, 20 Temmuz Cuma günü Yalıkavak’ta yapılan Palmarin Kupası’nda ise 3. oldu.

21-22 Temmuz tarihlerinde Turgutreis – Didim, Didim – Turgutreis rotalı yapılan American Express Sailing Regatta Turgutreis Cup’ a Garanti Yelken Takımı ile katılan Fenerbahçe 1 Teknesi hem kendi sınıfında hem de overallda birinci olarak, İngiltere’de yapılacak Cowes Week J/109 One Design Sınıfı Yarışı’na katılım hakkını kazandı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle