Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe'den hatıra tişörtü

Ulu Önder Atatürk'ün Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaret ettiği sırada hatıra defterine yazdığı sözlerinin yer aldığı tişörtler Fenerium mağazalarında satışa çıkarıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Ağustos 1928 günü, 3-3 berabere biten Gazi Kupası maçından sonra üçü Galatasaraylı ve ikisi Fenerbahçeli olan beş kişinin önünde, “Burada üçe üçüz... Çünkü ben de Fenerbahçeliyim!” ifadelerini kullandığı, ayrıca Ulu Önder'in kulübü ziyareti sırasında hatıra defterine, “Fenerbahçe Kulübü'nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmiş ve bu kulübü ziyaret ve erbab-ı himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatımı buraya kayd ile mübahiyim” sözlerini yazdığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, üzerinde Ulu Önder'in kaleme aldığı bu çok değerli satırların yer aldığı sınırlı sayıda üretilen hatıra tişörtlerin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Fenerium mağazalarında yerlerini almaya başladığı belirtilerek, bu tişörtleri yakından görmek ve sahip olmak isteyen tüm Fenerbahçeliler Fenerium mağazalarına davet edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz