« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe'den Daum ve Ömer açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, medyada Daum ve Ömer Aşık ile ilgili çıkan haberleri yalanladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte o açıklamalar:

Ömer Aşık hakkında

"Üzülerek görüyoruz ki, kulübümüzün yetiştirdiği genç yeteneklerden biri olan Ömer Aşık, menajerlerinin yanlış yönlendirmeleri neticesinde hatalı adımlar atmaya devam ediyor. Bununla ilgili olarak, bugün tarihli Milliyet ve Fanatik gazetelerinde yer alan haberlerde; Ömer Aşık'ın takımımızın antrenmanlarına alınmadığı ve bunun üstüne bir de kulübümüz tarafından noter çağırılarak, 'Oyuncumuzun antrenmanlara gelmediği konusunda tespit yaptırıldığı' öne sürülmektedir.

Kulübümüzün yaptırdığı tespitin sebebi, oyuncumuzun kendisine verilen antrenman programına uymamasıdır.

Basketbolcumuz, kendisine verilen program bağlamında antrenmanlara çıkmak yükümlülüğündedir ve bunu yerine getirmemiştir.

Bu durumda gazetelerde çıkan haberlerde bir yanlışlık vardır ve bu yanlışlık; Kendisinin antrenmanlara alınmaması değil, sporcumuzun ona verilen antrenman programına uymaması gerçeğinin çarpıtılmasıdır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız,"

Daum hakkında

"Takımımızın, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Trabzonspor’a karşı oynadığı final mücadelesini kaybetmesinin ardından, bugünkü bazı gazetelerde Teknik Direktörümüz Daum ile sezon sonunda yollarımızın ayrılacağı şeklinde haberler yer almaktadır.

Uydurma haberler kaleme alanlar, alınan her kötü sonucun ardından olduğu gibi yine; teknik heyetimiz arasında huzursuzluk, futbolcuların kovulması, yönetimin istifa etmesi şeklinde senaryoları, haber diye okuyuculara sunmaktadırlar. Takımımız; şampiyon olmak adına gereken güce, inanca ve yeteneğe sahiptir ve şampiyonluğun en büyük adayı durumundadır. Takımımızın önünde son derece önemli iki lig maçı varken; uydurma senaryolardan haber yapanları kınıyoruz ve bu senaryoları camiamızda huzursuzluk yaratmak için oluşturulan yapay gündemler olarak değerlendiriyoruz. Taraftarlarımız ve spor kamuoyundan bu tarz haberlere itibar etmemelerini bekliyoruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler