Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe'den Cavcav'ın davetine ret

G.Birliği Kulübü Başkanı Cavcav'ın, F.Bahçe yaşanan gerginliğe bir son vermek için uzattığı zeytin dalı havada kaldı. Aziz Yıldırım ve sarı lacivertli yönetimi yemeğe davet eden ve hafta sonu oynanacak G.Birliği-F.Bahçe maçını birlikte izleme önerisinde bulunan Cavcav'a "yoğunuz, gelemeyiz" faksı gönderildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliği ile Fenerbahçe arasında özellikle Deniz Barış'ın transferi sonrasında gerilen ilişkileri normalleştirmek için başkent ekibi, F.Bahçe'ye zeytin dalı uzattı ancak beklediği yanıtı alamadı. Kırmızı-siyahlı kulüp yönetimi, Fenerbahçe Kulübü yöneticilerine 11 Ağustos Cuma günü yemek davetinde buluşmak isteklerini iletti, ancak sarı-lacivertli yönetim kurulu, işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek, daveti reddetti. 

Başkent ekibinden, bugün yemek daveti için Fenerbahçe Kulübü'ne faks çekildi. Fenerbahçe Kulübü de asbaşkan Nihat Özdemir imzasıyla işlerinin yoğunluğunu gerekçe gösteren ve davete katılamayacaklarını bildiren bir faksı G.Birliği Kulübü'ne iletti.

CAVCAV: DOĞAL KARŞILADIM

Konuyla ilgili olarak Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe Kulübü Yönetimi ile Deniz Barış olayından sonra bir yanlış anlaşılma olduğuna dikkati çekerek, ”Fenerbahçeli yöneticilere bir yemek daveti yaptık, ancak işlerinin yoğunluğu nedeniyle gelemeyeceklerini ifade ettiler. Doğal karşıladım” dedi.

Fikstür gereği ligdeki ilk maçlarını Fenerbahçe ile Ankara'da oynayacaklarını hatırlatan Cavcav, şöyle konuştu:
“Bu münasebetle aramızdaki bağları geliştirmek ve kırgınlıklara son vermek için bir yemek vermeyi düşündük. Yaşça büyük olmama rağmen yemek daveti yaptık. Maalesef işleri nedeniyle cuma akşamı gelemeyeceklerini ifade ettiler. Doğal karşıladım. Fenerbahçe camiasıyla bir sıkıntım yok. Dostça ve kardeşçe bir sezon geçirmelerini dilerim. Gelmemelerini kötü niyetli bulmuyorum.”

25 KİŞİLİK YER AYRILDI

Başkan Cavcav, karşılaşma için sarı-lacivertli kulübün kendilerinden protokol tribünü için 25 bilet istediklerini belirterek, ”Biz de en iyi şekilde misafir etmek için Gençlerbirliği olarak istenen sayıda bileti ayırdık. Onları en iyi şekilde ağırlamak için elimizden geleni yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz