« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"F.Bahçe'deki 3,5 yılım muhteşemdi"

Fenerbahçe Erkek Voleybol A Takımı'na 3,5 yıl içinde 4 kupa kazandıran Macar antrenör György Demeter, Fenerbahçe'de geçirdiği 3,5 yılın muhteşem olduğunu bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Demeter, görevinden ayrılmasının hemen ardından Macar spor medyasına açıklamalarda bulundu. 2008 yılından bu yana Fenerbahçe'de çalıştığını anımsatan Demeter, kulüp yönetiminin özellikle bu yıl çıtayı yükselterek önemli başarılar istediğini, bu doğrultuda dünya çapında transferler yapıldığını, ancak yine de başarılı olamadıklarını belirtti.

Fenerbahçe ile yollarını iki gün önce karşılıklı olarak anlaşılarak ayrıldığını vurgulayan Macar antrenör, başarısızlığın en önemli sebebinin transfer edilen sporcuların bir birleriyle uyumsuzluk göstermelerinin olduğunu, bu durumda en iyi kararın kendisinin ayrılmasının olduğunu ifade etti.

Görevden ayrılmasının ardından Fenerbahçe'nin sözleşmesine uygun olarak kendisine tüm ödemelerin kuruşuna kadar yapıldığını açıklayan Demeter, “Fenerbahçe'de geçirdiğim 3,5 yıl muhteşemdi” diye konuştu.

Geleceği ile ilgili de konuşan Demeter, Macaristan'daki eski kulübü Kaposvar'dan teklif aldığını, şimdilik bu teklifi düşündüğünü belirtti.

1993 yılından bu yana antrenörlük yapan György Demeter, 11 kez çalıştırdığı takımı lig şampiyonluğuna taşıyarak büyük bir başarı kazanmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz