« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe'de kriz buzdolabında

Sarı lacivertlilerde kötü gidişe rağmen sessizlik sürüyor. Yöneticiler, önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda Aragones’in vereceği rapor doğrultusunda radikal kararlar alacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
LİGDE ve Avrupa’da aldığı başarısız sonuçlar ile taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Fenerbahçe’de Kayserispor yenilgisinin ardından büyük bir sessizlik hakim oldu. İspanyol teknik direktör Luis Aragones ile tarihinin en kötü günlerini yaşayan sarı lacivertli camia radikal kararlar alınmasını beklerken, başkan Aziz Yıldırım ve yönetimi "bekle de gör" politikası içinde hareket etmeyi uygun gördü.

Önceki gün oynanan Kayserispor karşısında elde edilen şok mağlubiyetin ardından taraftarın isyanını değerlendiren ve kulüpte geç saatlere kadar oturarak istişarede bulunan Yıldırım ve arkadaşları, "Acele edersek, yanlış karar verebiliriz. Milli maç için verilen arada uzun uzun düşünme zamanımız olacak" fikrinde birleşti.

Rapor istendi

Yenilgi sonrası FB TV’de de maçı tekrar tekrar izleyen yönetimden bazı üyeler, takımın geçen yıldan daha iyi çalıştığını dile getirirken, "Aragones döneminde çok çalışmak futbolculara ağır mı geldi?" tezini ileri sürdü. Futbolcuların yoğun maç trafiğinde antrenmanların yorgunluğu ile güç kaybettiği vurgulandı.

Takımın beklenen futbolu oynamadığı görüşüne de katılan ve bunu sakatlıklara bağlayan yönetim, İspanyol çalıştırıcının vereceği raporu da dikkate alacak. Önümüzdeki pazartesi günü haftalık toplantısını yapacak olan yönetim kurulunun nasıl karar alacağı merakla bekleniyor.

Kulübe yakın kaynaklar, buzdolabına kaldırılan krizin imdadına milli maçın yetiştiğini ancak yönetimin, haftaya yapılacak toplantıda sürpriz kararlar alabileceğini iddia ettiler. Yönetimin şu an için arkasında durduğu Aragones’i de gönderebileceği iddia edildi. Bir başka kesim ise son yıllarda istikrar yakalayan Fenerbahçe’nin 6 hafta sonra hocasını kovmak gibi bir durum içine girmeyeceğini, Aragones ile yola devam edileceğini ifade etti.

Para cezası verilmeyecek

Prim sistemine göre 6 haftada 4 yenilgi alan futbolcuların büyük kayba uğradığı, herhangi bir cezanın söz konusu olmadığına dikkat çekildi. Yönetimin sadece disiplin suçlarına ceza uygulaması yaptığı, buna karşılık takımda herhangi bir disiplinsizlik olmadığı da ifade edildi.

Başkan Aziz Yıldırım’ın yakın çevresine "Taraftar haklı. Biz de yanlış yapabiliriz. Önemli olan doğruları bulmak. Bugüne kadar bu takımı biz getirdik. İşler iyi giderken nasıl pay sahibi oluyor isek, kötü gittiğinde de kendi kendimize özeleştiri yapabilmeliyiz. Bu takımı bir an önce toparlayacağız. Önemli olan kötü günlerde sağduyulu hareket edebilmek. Acele ederek yanlış kararlar vermek hem bize, hem de takıma zarar verir" dediği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz