GeriSpor F.Bahçe'de 12 numaralı forma taraftarın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

F.Bahçe'de 12 numaralı forma taraftarın

Fenerbahçe Kulübü'nün bugün yapılan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda, 12 numaralı formanın takımda hiçkimse tarafından giyilmemesi ve taraftara ayrılması önerisi oybirliği ile kabul edildi.

Başkan Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu üyelerinin büyük bölümünün de katıldığı toplantıda üyelerden Şükrü Birant, Fenerbahçe taraftarının takımın 12. gücü  olduğunu ifade ederek, "12 numaralı forma UEFA’ya verilen listeden  çıkarılarak, taraftara ayrılsın. Bunun, forma satışlarını da  artıracağını sanıyorum" dedi.

12 numaralı formanın takımda hiçkimse tarafından giyilmemesi gerektiğini belirten Turgut Sevenler,  "Maçlarda 12 numara okunduğu  zaman taraftar ’burada’ diye ayağa kalksın. Böylece tribünlerde  muhteşem bir görüntü oluşsun" diye konuşu.

Divan kurulu başkanı Yüksel Günay tarafından oylamaya sunulan öneri, oybirliği ile kabul edildi.

OLCAY:BANKALARA BORÇ YOK

Toplantıda yönetim kurulu adına söz alan Genel Sekreter Vedat Olcay, sarı-lacivertli kulübün  bankalara hiçbir kredi borcu bulunmamasanın, borç ve faiz yükünün olmamasını sağladığını belirterek, 30 Haziran 2001 itibariyle kulübün gelirlerinin 20 trilyon  399 milyar lira, giderlerinin ise 18 trilyon 462 milyar lira olarak  gerçekleştiğini kaydetti.

Olcay, "Kulübümüzün 31 Aralık 2000 tarihinde 64 milyon dolar olan borcu,  30 Haziran 2001 tarihinde 44 milyon dolara indirilmiştir. 2001-2004  yılları arasında, hemen ödenmesi gereken borcun 36 milyon doları  sözleşmeye bağlıdır. Ayrıca 2001-2004 yılları arasında sözleşmeye  bağlı alacaklarımız ise 48 milyon dolardır.“ dedi.

KIYAT: "SPORTİF BAŞARILAR GELİR GEÇER"

Toplantının sonunda söz alan kulüp asbaşkanı ve basın sözcüsü  Atilla Kıyat, sportif başarıların gelip geçici olduğunu vurgulayarak,  “Önemli olan müessesenin saygınlığıdır. Bizden sonraki kişilere artık kurumsallaşmış, kendi gelirini kendi sağlayan bir Fenerbahçe teslim  edeceğiz“ dedi.

Yönetime geldiklerinden itibaren „sporda ebedi dostluk, ezeli  rekabet“ sloganıyla hareket ettiklerini anlatan Kıyat, "Birbirlerine kenetlenmiş, bütünleşmiş Fenerbahçe, Galatasaraylılar, Beşiktaşlılar  ve Trabzonsporlular’dan da saygı gören bir camia olmuştur“ diye  konuştu.

Kurul üyelerinden Mahir Danyal, amatör branşlara 5 aylık dönem  içinde 400 milyar lira harcanmasını, kulübün 25 milyar lira telefon giderinin olmasını ve  otoparktan sadece 3 milyar lira gelir elde edilmsini eleştirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle