Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe yöneticileri Elazığ'da

Elazığ'da, Elazığ Fenerbahçeliler Derneği ile Fenerium Mağazası açıldı. Açılış için kente gelen aralarında Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir'in de bulunduğu yöneticiler, öğrencilere giyim yardımında bulundu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Özdemir ile asbaşkanlar Nihat Özbağı ve Mithat Yenigün, Sürsürü Mahallesi'nde düzenlenen Elazığ Fenerbahçeliler Derneği'nin açılışına katıldı. Mithat Yenigün, burada yaptığı konuşmada, açılan derneğin 147. Fenerbahçeliler derneği olduğunu belirterek, “26'sı yurt dışında olmak üzere 147 derneğimiz var. Ülkemizde bulunan 121 derneğimizle son 10 yıldır çok büyük faaliyetler içerisindeyiz” diye konuştu.
Fenerbahçeliler derneği olarak Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü olduklarını iddia ettiğini ifade eden Yenigün, şöyle dedi:
“Bu kapsamda Fenerbahçe Spor Kulübü, yalnız bir spor kulübü değil, aynı zamanda sosyal bir kulüp olarak sosyal hizmetler konusunda Türkiye'nin her noktasında hatta dünyada vatandaşlarımızın olduğu yerlerde hizmetler veriyor. Türkiye'yi, Türk ulusunu hakkıyla temsil ediyoruz.”

BİN 450 ÖĞRENCİYE GİYİM YARDIMI

Yöneticiler daha sonra Bremen Fenerbahçeliler Derneği ile Elazığ Fenerbahçeliler Derneği tarafından hazırlanan Ahmet Aytar Spor Salonu'nda 1450 öğrenciye giyim yardımının dağıtılması törenine katıldı.

Nihat Özbağı, burada yaptığı konuşmada, pazar günü oynanacak Fenerbahçe-Trabzonspor maçının hazırlıkları nedeniyle kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın gelemediğini, ancak iki as başkan ve bir ikinci başkan olarak kentte olduklarını kaydetti.
Özbağ, “Herkesin aklına 'Fenerbahçe' denince futbol kulübü geliyor. Fenerbahçe bir futbol kulübü değildir. Fenerbahçe bir spor kulübüdür. 9 ana dalda yarışmaktadır ve olimpiyatlara gidenlerin 3'te 1'i Fenerbahçe Spor Kulübü'nün sporcuları olarak Türkiye'yi temsil etmektedirler” dedi.

Konuşmaların ardından temsili olarak belirlenen öğrencilere hazırlanan giyim eşyaları Vali Muammer Erol, Belediye Başkan Vekili Atik Birici, Fenerbahçeli yöneticiler ve diğer katılımcılar tarafından verildi.

Öte yandan, paketlerini alan çocuklara 'Hangi takımlısın' diye sorulması üzerine öğrencilerin yaklaşık yarısının Fenerbahçe dışında takım söylemesi gülüşmelere neden oldu.

Yöneticiler son olarak Elazığ Belediye İş Merkezinde bulunan 'Fenerium” mağazasının açılışına katıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz