« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe yıldız bekliyor, Beşiktaş transfere doymadı

Turkcell Süper Ligi'nde yeni sezon, Ankaraspor-G.Sary maçıyla başladı. Dört büyüklerden sadece kendi sahasında oynayan F.Bahçe'nin 3 puanla başladığı yeni sezona takımlar, yeni transferlerle girdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Son şampiyon Galatasaray, Arjantinli Carrusca ve eski yıldızı Okan Buruk'u transfer ederken, Shakhtar Donetsk'den Tolga Seyhan'ı kiraladı. Saidou, Fransız Nantes kulübüne, Altan Aksoy da Çaykur Rizespor'a gitti.

Morientes, Soul Campbell ve Roberto Carlos gibi yıldızları transfer listesine alan Fenerbahçe, henüz bu yıldızlardan birisini kadrosuna katamazken, Gençlerbirliği'nden Uğur Boral, Beşiktaş'tan da Tümer Metin sarı lacivertlilerin yeni transferleri oldu. Marcio Nobre ise Beşiktaş'a gitti.

Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da transferin en hareketli takımı Beşiktaş oldu. Siyah-beyazlılar, aralarında  Sergen Yalçın, Ahmet Dursun, Okan Buruk, Tümer Metin, Ahmed Hassan'ın da yer aldığı 14 futbolcusunu gönderdi.

Sezona Süper Kupa ile başlayan Beşiktaş, Baki Mercimek, Marcio Nobre, Fahri Tatan, Vedran Runje, Serdar Kurtuluş, Burak Yılmaz ve Matias Emilio Delgado'yu kadrosuna kattı.

İşte ligin transfer dosyası:
  
    Galatasaray:
Gelenler:
Tolga Seyhan (Shakhtar Donetsk), Okan Buruk (Beşiktaş), Marcelo Adrian Carrusca (Estudiantes)
Gidenler: Altan Aksoy (Çaykur Rizespor), Alioum Saidou (Nantes)
   
    Fenerbahçe:
Gelenler:
Uğur Boral (Gençlerbirliği), Tümer Metin (Beşiktaş)
Gidenler: Marcio Nobre (Beşiktaş)
  
    Beşiktaş:
Gelenler: Baki Mercimek (Gençlerbirliği), Marcio Nobre (Fenerbahçe), Fahri Tatan (Çaykur Rizespor), Vedran Runje (Standart Liege), Serdar Kurtuluş (Bursaspor), Burak Yılmaz (Antalyaspor), Matias Emilio Delgado (Basel)
Gidenler: Tümer Metin (Fenerbahçe), Çağdaş Atan (Trabzonspor), Ahmed Hassan (Anderlecht), Sergen Yalçın, Ahmet Dursun (Etimesgut Şekerspor), Oscar Cordoba (Antalyaspor), Deivson Rogerio Da Silva (Corinthians), Sinan Kaloğlu, Eser Yağmur (Bursaspor), Erkan Sekmen (Konyaspor), Okan Buruk (Galatasaray), Souleymane Youla (Lille), Daniel Gabriel Pancu (Bursaspor), Juan Francisco Garcia (Real Zaragoza)  
  
    Trabzonspor:
 Gelenler:
Çağdaş Atan (Beşiktaş), Murat Ocak (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Musa Büyük, Ersen Martin (Ankaraspor), Marcelinho (Hertha Berlin), Lee Young (FC Seoul), Umut Bulut (Ankaragücü)
Gidenler: Tayfun Cora (Kayserispor), Alişen Kandil (Sakaryaspor), Tomas Jun (Sparta Prag), Mehmet Yılmaz, Adem Koçak, Adrian Djokaj (Ankaraspor), Fatih Tekke (Zenit St. Petersburg)
  
    Kayserispor:
Gelenler:
Oscar Toledo (Real Zaragoza), Leonardo Andreas İglesias (Atletico Rafaela), Hamed Kavianpour (Perspolis), Muhammed Hanifi Akagündüz (Rapid Vienna), Tayfun Cora (Trabzonspor)
Gidenler: Alex Yordanov (Konyaspor), Bayram Toysal (Denizlispor), Ergün Teber (Sakaryaspor)
          
    Gençlerbirliği:
Gelenler:
Lamine Traore (Anderlecht), Ulaş Güler (Marmaris Belediyespor), Kenan Çamoğlu (Pendikspor), Okan Öztürk (Çaykur Rizespor), Michael Niçoise (FC Brussels), Draman Haminu (Kızılyıldız), Recep Öztürk (Sakaryaspor)
Gidenler: Uğur Boral (Fenerbahçe), Baki Mercimek (Beşiktaş), Ömer Çatkıç, İsmail Güldüren (Bursaspor)
          
    Konyaspor:
Gelenler:
Alex Yordanov (Kayserispor), Oğuzhan Bahadır (Elazığspor), Ufuk Ateş (Altay), Sedat Ağçay (Gaziantepspor), Erkan Sekmen (Beşiktaş), Deniz Yılmaz, Kaan Tosun (Almanya)
Gidenler: Okan Yılmaz, Zafer Demir (Sakaryaspor), Ümit Bozkurt (Vestel Manisaspor)
      
    Sivasspor:
Gelenler:
Serdar Topraktepe (Bursaspor), Harun Kavgın (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Fabricio Carvalho Pereira (FS Bango Rio)
Gidenler: Murat Duman (Sakaryaspor)
  
    Çaykur Rizespor:
Gelenler:
Razundara Tjikuzu (Duisburg), Uğur Işıkal (Karşıyaka), Altan Aksoy (Galatasaray), Murat Uluç (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Cemil Mengi (Türkiyemspor)
Gidenler: Fahri Tatan (Beşiktaş), Okan Öztürk (Gençlerbirliği), Şener Aşkaroğlu (Vestel Manisaspor)
      
    Vestel Manisaspor:
Gelenler:
Burak Özsaraç (Denizli Belediyespor), Fevzi Tuncay (Malatyaspor), Stephane Borbiconi (Metz), Sinan Özkan (Türk Telekomspor), Güven Varol (Denizlispor), Hakan Açıkalın (Didim Yenihisarspor), Şener Aşkaroğlu (Çaykur Rizespor), Nizamettin Çalışkan (Borussia Dortmund), Sezer Öztürk (Nürnberg), Ümit Bozkurt (Konyaspor)
Gidenler: Zafer Demiray (Kayseri Erciyesspor), Karel D'Haene (Zulte Waregem), Kenan Aslanoğlu (Altay)
  
    Kayseri Erciyesspor:
Gelenler:
Radomir Djaloviç (Arminia Bielefeld), Zdravko Lazarov (Gaziantepspor), Zafer Demiray (Vestel Manisaspor), Mehmet Eren (Eskişehirspor), Özgür Bayer (Ankaraspor)
Gidenler: Devran Ayhan, Murat Akyüz (Ankaraspor), Mutlu Kızıltan (Gaziantepspor)
  
    Gaziantepspor:
Gelenler:
Cristian Zurita (Colon), Göksel Akıncı (Diyarbakırspor), Kaofaro Diawara (Ajaccio), Kadir Pekmezci, Kadir Tulgar (Belçika), Önder Çengel (İsviçre), Mutlu Kızıltan (Kayseri Erciyesspor), Nikola Drincic (Kızılyıldız)
Gidenler: Zdravko Lazarov (Kayseri Erciyesspor), Sedat Ağçay (Konyaspor)
     
    Ankaragücü:
Gelenler:
Posavec Srebrenko (Varteks Varazdin), Gustave Bebbe (Konyaspor), Andre Da Silva (Ponte Preta), Ceyhun Eriş (Samsunspor), Mustafa Kalkan (Dessel Sport), Mustafa Özkan (Malatyaspor), Tita (Ankaraspor)
Gidenler: Umut Bulut (Trabzonspor), Birol Alsancak, Evren Erdeniz (Karşıyaka), Niyazi Güney (Mardinspor), Jean Batista, Heverton Alves, Elvir Baliç, Baiano  

    Ankaraspor:
Gelenler:
Devran Ayhan, Murat Akyüz (Kayseri Erciyesspor), Bilal Kısa (Malatyaspor), Anıl Taşdemir (Göztepe), Mehmet Yılmaz, Adem Koçak, Adrian Djokaj (Trabzonspor), Murat Tosun (Karşıyaka)
Gidenler: Ahmet Yıldırım (Etimesgut Şekerspor), Hasan Yiğit (Bursaspor), Murat Erdoğan (Sakaryaspor), Özgür Bayer (Kayseri Erciyesspor), Musa Büyük, Ersen Martin (Trabzonspor), Tita (Ankaragücü), Dragoslav Jevriç, Erman Özgür, Mustafa Sarp
      
    Denizlispor:
Gelenler:
Osman Kodalak (Aydınspor), Adriano Padilha (FC Satürn), Süleyman Görgün (Uşakspor), Bayram Toysal (Kayserispor), Oliveria (Brezilya)
Gidenler: Berk Baran, Ozan Kurukoç (Denizli Belediyespor), Güven Varol (Vestel Manisaspor)
  
    Antalyaspor:
Gelenler:
Uğur Kavuk (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Oscar Cordoba (Beşiktaş), İlyas Kahraman (Diyarbakırspor), Jaroslaw Bieniuk (Amica Wronki), Pavol Straka (MSK Zilina), Vahap Işık (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Ali Bilgin (Rot Weiss Essen)
Gidenler: Burak Yılmaz (Beşiktaş), Suat Usta (Sakaryaspor)
  
  Bursaspor:
Gelenler:
Ömer Çatkıç, İsmail Güldüren (Gençlerbirliği), Hasan Yiğit (Ankaraspor), Gabriel Pancu (Beşiktaş), Sinan Kaloğlu, Eser Yağmur (Beşiktaş), Ömer Erdoğan, Volkan Bekiroğlu (Malatyaspor), Cumhur Bozacı (Diyarbakırspor), Yavuz Özkan, Mehmet Yılmaz (Denizli Belediyespor)
Gidenler: Serdar Kurtuluş (Beşiktaş), Tamer Coşkun (Karşıyaka), Serdar Topraktepe (Sivasspor)
  
    Sakaryaspor:
Gelenler:
Murat Erdoğan (Ankaraspor), Musa Aydın (Samsunspor), Suat Usta (Antalyaspor), Alişen Kandil (Trabzonspor), Murat Duman (Sivasspor), Ferdi Tatlı, Sedat Debreli (İstanbulspor), Okan Yılmaz, Zafer Demir (Konyaspor), Ergün Teber (Kayserispor), Luis Martinez (Kolombiya) 
Gidenler: Recep Öztürk (Gençlerbirliği)
 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz