« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe-V.Krakow maçıyla ilgili açıklama

Fenerbahçe'nin, Avusturya kampında Polonya'nın Visla Krakow takımıyla dün oynadığı ve şiddetli yağmur nedeniyle tatil edilen maçın, futbolcuların ısrarı üzerine Ritzing'teki Sonnensee Stadı'na alındığı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-lacivertli ekibin Avusturya kamp programını hazırlayan organizasyon şirketi, karşılaşmanın kamp yerine 25 kilometre mesafedeki Wiener Neustadt kasabasında oynanmasının planlandığını ve bunun ilan edildiğini belirterek, futbolcuların 21 Temmuz'da Newcastle United maçını oynadıkları Ritzing'deki Sonnensee Stadının sahasını beğendiklerini ve son maçın da bu sahaya alınmasında ısrar ettiklerini bildirdiler.

Bu arada Fenerbahçe-Visla Krakow maçının tatil edilmesine neden olan şiddetli yağışın Ritzing ve çevresinde büyük hasara yol açtığı bildirildi. Bölge itfaiye müdürü Wolfgang Heidenreich, 26 Temmuz günü mahalli saatle 20.00 sularında başlayan şiddetli yağmur nedeniyle Ritzing kasabası ve çevresindeki yolların çamur ve molozlarla kaplandığını, bazı binaların bodrum katlarının su altında kaldığını belirtti.

Heidenreich, 20 itfaiye ekibinin sabah saat 06.00'ya kadar aralıksız çalışarak kepçe ve buldozer yardımıyla, sel sularının sürüklediği çamur ve molozlarla kapanan yolları açtığını bildirdi.

Bölge meteoroloji istasyonundan yapılan açıklamada, Ritzing ve çevresinde akşam saat 20.00 sularında başlayan şiddetli yağmurda, metrekareye 40 litre yağmur düştüğünün saptandığı belirtildi.

Fenerbahçe-Visla Krakow maçı, ilk on dakikanın ardından tatil edildiği halde, 800 kadar Fenerbahçe taftarının kişi başına ödediği 20 Avro bilet ücretinin iade edilmediği belirtildi.

Öte yandan ülkenin Macaristan sınırı yakınındaki Ritzing kasabasında dün akşam saatlerinde metrekareye 40 litre yağmur suyu düşerken, karşılaşma için ilk planlanan Wiener Neustadt kasabasına bir damla olsun yağmur düşmediği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz