« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe Trabzon taraftarları kapıştı

Bolu'da şampiyonluk kutlamaları için Hükümet Meydanı'nda toplanan yaklaşık bin 500 Fenerbahçe taraftarı şampiyonluğu doyasıya kutladı. Trabzonspor ve Fenerbahçe taraftarları arasında arbede yaşandı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin şampiyonluğunun ardından taraftarlar sokağa döküldü. Yaklaşık bin 500 Fenerbahçe taraftarı maçın bitiş düdüğü ile birlikte Hükümet Meydanı'nda toplanarak şampiyonluğu kutladı. Fenerbahçe taraftarı ile kendilerine tepki gösteren bir grup Trabzonspor taraftarı arasında kısa süreli arbede yaşandı. Polisin müdahalesi ile taraftarlar kısa sürede dağılırken, olaylar büyümeden yatıştırıldı. Hükümet Meydanı'ndan belediye önüne yürüyen grup, burada da Bolusporlu taraftarların tepkisi ile karşılaştı. Bolusporlu yaklaşık 50 kadar taraftar, "Bolu'da 4 büyük istemiyoruz" diye tezahüratta bulunarak, Fenerbahçeli taraftarları protesto etti.

Bolu Valiliği'nin geçtiğimiz aylarda almış olduğu karar gereği, konvoy oluşturma ve korna çalma yasağına uymayan sürücülere de ceza kesildi. Bolu Valiliği önünde uygulama yapan trafik ekipleri, sürücüleri korna çalmadan gezmeleri hususunda uyarırken, korna çalarak gezen araçların plakaları alınarak ceza kesildi. Kutlamalar emniyetin aldığı karar gereği saat 23.00'dae sona erdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler