« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe taraftarı kızgın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçeli taraftarlardan Futbol Federasyonu'na tepki yağıyor. Tahkim Kurulu'nun Fenerbahçe'nin maçlarını BİMAŞ kanallarından yayınlanması kararı almasına karşın Futbol Federasyonu'nun lig maçlarına yayın izni vermemesi sarı lacivertli taraftarları çileden çıkardı. Federasyonun Tahkim Kurulu'nun gerekçeli kararının kendisine henüz ulaşmadığını ifade ederek yayın izni vermemesi garip bir tutum olarak yorumlandı.

Stat kapasitelerinin yetersiz olduğunu söyleyen Fenerbahçeli taraftarlar ‘‘Yeter artık maçlarımızı açık kanallardan izlemek istiyoruz. Madem ki, Tahkim Kurulu bu kararı almış Federasyon da ona uymak zorunda. Bunu bile bile bizleri mağdur edip stat kapılarında eziyet çektirmesi hiç de doğru değil. Federasyon bir an önce futbolu özgürlüğüne kavuşturmalıdır. Bizler takımımızı açık kanaldan izlemek istiyoruz’’ dediler.

Bu arada geçtiğimiz hafta mahkemenin haber amaçlı görüntü alması için tüm televizyon kanallarına izin verilmesi konusunda almış olduğu kararın da Federasyon tarafından uygulanmaması şaşkınlık yarattı. Federasyon seçiminde hak ve hukuk dışında hiç bir uygulamanın içinde olmayacağı sözünü veren Federasyon Başkanı Abdullah Kiğılı ile tüm Federasyon heyetinin tutumu da spor camiasında üzüntü yarattı.


Bunları da Beğenebilirsiniz