Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe Semih'i bıraktı

Semih Şentürk’ün menajeri ve Avukatı Şenol Çilek, iki buçuk aydır hiçbir yöneticinin kendisini aramadığını belirterek, “Semih Fenerbahçe’yi değil, Fenerbahçe Semih’i bırakıyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SEMİH: G.SARAY VE BEŞİKTAŞ'LA GÖRÜŞMEM OLMADI 

AVUKAT ÇİLEK: ÖNCELİĞİMİZ YURT DIŞI 

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Çilek, Semih’in opsiyon nedeniyle Türkiye’de başka bir takımda oynayamayacağı iddiasının geçerli olmadığını belirterek, “Hukuksal olarak Semih’in Türkiye’de başka takımda oynamasının önünde engel yok. Ajax, ciddi bir şekilde ilgileniyor; ama söz konusu Semih olunca her şey olabilir, yurtiçinden bir takım da” dedi.
 
SEMİH, TÜRKİYE’DE İSTEDİĞİ TAKIMDA OYNAR

Başarılı futbolcunun avukatı ve menajeri Çilek, " Semih'in Türkiye'de istediği takımda oynayabileceğini söyledi ve şöyle devam etti: " Opsiyon yurtiçinde geçerli, yurtdışında geçersizdir diye bir hukuk uygulaması olamaz. Hukuk evrenseldir.  Böyle bir çifte standart uygulaması söz konusu değildir. Aurelio davasında da olduğu gibi tek taraflı opsiyon sözleşmesi yapan kulüplerin sözleşmesi tamamen geçersizdir. O yüzden Semih, Mayıs ayının sonunda tamamen serbesttir. Federasyon’un sitesinde 1 yıl daha sözleşmesi görünüyor; ama bu tamamen açıklayıcı bir görüntü. Hukuki bir geçerliliği yoktur. Bir Türk takımı Semih’i transfer etmek isterse, Federasyon’a başvuracak. Federasyon UÇK’ya gidecek. Burada bir karar çıkacak. Daha önce alınan kararlar hep futbolcudan yanaydı. Ayrıca UÇK’daki karar çıkana kadar futbolcu kendisini isteyen kulüpte oynayabilir. Geçici lisans çıkartılır. Yargılama bittiğinde, asıl lisans çıkartılır. Kararın verilme sürecinde futbolcunun oynamaması, boşta kalması gibi bir şey söz konusu değildir.
 
SEMİH F.BAHÇE’Yİ DEĞİL, F.BAHÇE SEMİH’İ BIRAKMIŞTIR

Çilek, Semih'in Fenerbahçe'yi değil, Fenerbahçe'nin Semih'i bıraktığını söylerken; " Bizi iki, iki buçuk aydan beri Fenerbahçe Yönetimi’nden kimse aramadı. Biz Fenerbahçe’yi bırakmıyoruz, Fenerbahçe bizi bırakıyor. Genel durum bu. Trabzonspor maçındaki durumu gördük. Başka ne diyebiliriz. Kamuoyundaki yaygın kanaatin aksine Semih Fenerbahçe’yi değil; Fenerbahçe Semih’i bırakmıştır."  
 
HEDEF YURTDIŞI AMA SÖZ KONUSU SEMİH İSE HER ŞEY OLABİLİR!

Hollanda'nın köklü kulübü Ajax'ın Semih'e ciddi bir teklifi olduğunu söyleyen Çilek, yurtiçi içinde açık kapı bıraktı; "Önceliğimiz yurtdışı. Ajax, ciddi bir şekilde Semih’le ilgileniyor. Ajax, dışında Premier Lig takımlarından teklif alıyoruz. Ama yurtiçindeki tekliflere kapalı değiliz. Semih Şentürk’ten bahsediyoruz; her takımdan teklif gelebilir. Milli Takım kampından sonra Semih’le bir araya gelip, kararımızı vereceğiz.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler