« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe şampiyon oluyor diye üzülmüş

Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker arasında geçen sezon sonu oynanan ve Efes'in 2-0 geriden gelip, seriyi 4-2'ye taşıdığı şampiyonluğun yankıları, ''Kerem Gönlüm'de çıkan doping, son maçta yaşanan saha içi olayları ve final serisi sırasında Fenerbahçe Ülker'li Mirsad’ın Efes'e attığı imza'' nedeniyle ile aradan 4.5 ay geçmesine rağmen hala gündemdeki yerini koruyor..

Meriç Tunca'nın haberi
SON GÜNCELLEME

Ancak o tarihten bu yana bir başka olay kulaktan kulağa yayılıyor ki, işte o olayda  tam ortalığı sarsacak cinsten..        

Şimdi filmi biraz geriye saralım, 6 Haziran 2009'a, yani Fenerbahçe Ülker'in Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda Efes Pilsen'i  70-67 yenerek seriyi 2-0'a taşıyıp, şampiyonluk yolunda büyük avantaj yakaladığı güne dönelim..                          

Karşılaşma bitmiş, Sarı-Lacivertli oyuncular ve teknik yönetim galibiyetin sevincini yaşarken Mirsad, Ömer Aşık'ın yanına yaklaşıyor ve ona aynen şunları söylüyor;         

-''Resmen yandım oğlum.. Baksana şampiyon oluyoruz.. Efes'e imza da atmıştım.. Eğer biz şampiyon olursak Ergin abi'yi orada tutmazlar. Beni de almazlar.. Gitti paralar..'' 

Sonra..

Sonrası malum..

Efes Pilsen 2-0 geride geldiği Abdi İpekçi'de üst üste 2 maç kazanarak final serisini 2-2'ye taşıyor ve 14 Haziran'da Ayhan Şahenk'te oynanan 5'nci karşılaşmadan da 74-68 galip ayrılarak avantajı yakalıyor.. Ancak bu karşılaşmanın son dakikalarında başta Rasim Başak olmak üzere Mirsad ve bir kaç Fenerbahçe Ülker'li oyuncu ''Hatalı bir şekilde aleyhlerine son saniyelerde centilmenlik dışı faul çalındığı'' gerekçesiyle hakemlerin üstüne yürüyor. Daha sonraRasim Başak 6  maç ceza alırken, Mirsad ceza almadan yırtıyor..

Ve 18 Haziran 2009'da Abdi İpekçi'deki son karşılaşma..

Efes Pilsen'in 79-76 kazanıp şampiyon olduğu maçın bitiminde taraftarlar sahaya giriyor, yaşanan büyük olaylar neticesinde Fenerbahçe Ülker 5 maç seyircisiz oynama cezası alıyor..

Ve şimdi biraz daha ileri sarıyoruz..

Fenerbahçeli yöneticiler, final serisi sırasında Kerem Gönlüm ve Mario Kasun'da (Kasun yasal sınır geçmediği gerekçesiyle dopingden ceza almadı) çıkan doping nedeniyle rakiplerine yüklenirken Mirsad'a da sözleşme imzalatılması nedeniyle Efes yönetimine de ateş püskürüyorlar..

Ve Sarı-Lacivertli yöneticiler, Mirsad'ın Ayhan Şahenk'te 5'nci maçta çıkan olaylara ''Bilerek'' karıştığına da inanıyorlar..

Yine bir başka iddia ise Mirsad'ın final serisi öncesi öncesi Efes'le yaptığı sözleşme, 2'nci maç sonrası Ömer Aşık'a ''Yandım oğlum. Şampiyon oluyoruz, Efes'e artık beni almazlar'' sözleri ve 5'nci maçta çıkan olayları körüklemesi nedeniyle bu sezon takımında henüz forma şansı bulamamış olması..

Mirsad her ne kadar kendisine neden oynamadığını  soranlara ''Sakatım'' cevabını veriyorsa da, tecrübeli oyuncunun geçen pazartesi günü Aziz Yıldırım'a giderek, ''Başkanım cezam hala bitmedi mi?. Artık oynamak istiyorum'' dediği de kulüpte konuşuluyor..

Başta da yazdık..

Yukarıdaki olay tamamen ''Fenerbahçe'de kapalı kapılar ardında konuşulan'' bir konu..

Ancak ciddi bir konu..

Yaşananlar, olayın kahramanları ve gelinen nokta bu haberin doğruluğunu zaten ortaya koyuyor..

Ama burası Fenerbahçe Kulübü..

Bir bakarsınız biraz sonra, ''Mirsad sakatlığı nedeniyle forma giyemiyor.. Bu yazılanlar da uydurma'' diyebilirler..

Fakat bu açıklama bile ''Gerçeği'' değiştirmez..

Çünkü olayı yaşayanlar, hala hayatta..


Bunları da Beğenebilirsiniz