GeriFutbol "F.Bahçe’nin şampiyon olmasını istemiyordum"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"F.Bahçe’nin şampiyon olmasını istemiyordum"

"F.Bahçe’nin şampiyon olmasını istemiyordum"
refid:20654994 ilişkili resim dosyası

Futboldaki şike davasında aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 9’u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 17. duruşması Çağlayan Adliyesi'nde görüldü. Eskişehirspor eski futbolcusu Ümit Karan mahkemede bir itirafta bulundu. Karan, "Sezer'e pas vermek istemedim, Belki de Trabzon'a gol atmak istemedim. Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemiyordum" dedi. Duruşma, yarın yarım gün (öğlene kadar) yapılacak.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya aralarında Olgun Peker'in bulunduğu 8 tutuklu sanık katıldı. Aziz Yıldırım, sağlık sorunları nedeniyle duruşmaya katılmadı.

Tutuksuz sanıklar Samet Demirer, Evren Kımıl, Hırçın Kımıl, Fenerbahçe tercümanı Samet Güzel ve Fenerbahçe İdari menajeri Hasan Çetinkaya'nın çapraz sorguları yapıldı.

CUMA GÜNÜ GELMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM

Hakim, "Çaprazı yapılanlar yarın gelmeyin ama cuma günü gelmenizi tavsiye ediyoruz" dedi.

Faruk Taşdelen (Sivasspor yöneticisi): Bendeki çantada maç bileti vardı. Hatta çantayı Emniyet Müdürü'nün oturduğu yere koydum.

"VEDERSON'UN TERCÜMESİNDE SORUN VARDI"

Samet Güzel: Alaeddin Yıldırım'ı herkes Ali Yıldırım olarak bilir. Vederson'a sorguda Alaeddin diye sorulunca anlamaması normal.
Samet Güzel: Vederson ile dün bahsedilen görüşmelerde ne bir gizem ne de bir esrarengiz durum var .Sanki çok gizli görüşme olmuş ve bundan da ben sorumluymuşum gibi bir durum ortaya çıktı.  Bu salonda Portekizceyi en iyi bilen kişi ben olduğumu düşünüyorum
Samet Güzel: Dün Vederson'un tercümesinde sorun vardı. Tercüman arkadaşımddı ama iyi tercüme yapamadı.

Yusuf Turanlı: Beşiktaş maçı için "sıkma" derken taraftara ters gelecek hareketler yapma demek istedim. Fenerbahçe maçı için sıkma derken de kupa maçını düşünmesini istedim.

"AT ŞİKE İÇİN DEĞİL, HEDİYEYDİ"

İbrahim Akın: Atın ismini antrenöründen öğrendim. Bu at şike için değil hediye olarak verilecekti.

İbrahim Akın, ifade vermek için tekrar kürsüye geldi.

Olgun Peker rahatsızlandığını belirterek izin istedi ve duruşma salonundan ayrıldı.

PEKER: 7 YIL SONRA ÜNİVERSİTEYİ BİTİRECEĞİM

Olgun Peker: Temmuz'da ortaokulu bitireceğim. Kopya da çekmedim. 7 yıl sonra da üniversiteyi bitireceğim. Diplomamı geçersiz saydiklarindan ortaokula döndüm.

ALIN'A SORU SORAN OLMADI

İskender Alın'ın çapraz sorgusu yapıldı. Şike yapmadığını belirten Alın'a da salonda bulanan kimse soru sormadı.

AKBABA'DAN POLİSE AĞIR SUÇLAMA

Alın'ın ardından menajer Fatih Akbaba'nın çapraz sorgusu yapıldı. Akbaba, "Ben bu olaylar sırasında Hollanda'daydım. Bana Organize'den telefon gelince Türkiye'ye gelip, Emniyet'e gittim. Bana 'ertesi gün gel' dediler emniyetten. Tam gidiyordum iki polis beni odaya aldı. Bana 'sen ne iş yapıyorsun?' dediler. 'Menajerim' dedim. Polisler 'yok sen pisliksin' dediler. Bana 'eve gitmek istiyorsan şu parayı şuraya verdim diye konuş' dediler. Ben Potuk'un transferi için almıştım parayı. Transfer olmayınca parayı tekrar Ali Kıratlı'ya teslim ettim. Ben Sivas maçı ile suçlanıyorum. 5 senedir Sivas'a gitmedim. Bir tane Sivaslı ile telefon tapem yok" dedi.

"300 BİN DOLAR NASIL ELDEN VERİLİYOR"

Mahkeme Başkanı'nın, "300 bin Dolar nasıl veriliyor elden. Nasıl yazılı bir şey olmadan bu para veriliyor" sorusu üzerine Akbaba, "Parayı alırken hiçbir belge düzenlemedik" diye yanıt verdi.

"BAŞKAN SATMAYACAĞIM DİYOR, ANCAK SİZE NASIL PARA VERİLİYOR?"

Üye hakimin, "Eskişehir Başkanı yemekte Aziz Yıldırım'a 'satmayacağım Potuk'u' demiş. Ancak 9 gün sonra size transfer için size nasıl para veriyor bu transfer için" sorusuna ise Akbaba, "Bilmiyorum ama Ali Kıratlı bana Alper Potuk'u transfer etmek için geldi" diye konuştu.

"Futbolda şike" iddialarına yönelik açılan davada sanık Mithat Halis’in çapraz sorgusu yapıldı. Halis’in kısa süren çapraz sorgusunun ardından Erkan Korkmaz’a geçildi. Erhan Korkmaz’ın ardından ise İlhan Çelikay’ın çapraz sorgusu yapıldı.

KORCAN ÇELİKAY: “ARABAYI İLK KEZ ORADA GÖRDÜM

"Çelikay’a da salonda herhangi bir soru sorulmadı. Korcan Çelikay da çapraz sorgusunda ‘daha önceki savunmalarını tekrarladığını’ belirterek, “Hatalı gol yedim. 5 ayım içeride geçti. Sebep olarak bir arabayı söylediler. Emniyette camdan dışarı bak dediler.Aşağıda arabalar vardı. Ben iddianamedeki o arabayı ilk defa o zaman gördüm" dedi.

GÜMÜŞDAĞ: “TEK BİR TELEFON GÖRÜŞMEM YOK"

Sanık Göksel Gümüşdağ’ın da çapraz sorgusu yapıldı. Mahkeme başkanının, “Telefon görüşmesinde Aziz Yıldırım senden fayda gördük’ diyor. Ne gibi bir fayda sağladınız Yıldırım’a?" sorusu üzerine, “Federasyona ligler bittikten sonra geçtim. Federasyon ile ilgili bir faydam olması gibi bir durum yok. İBB sporun 5 yıl başkanlığını yaptım. O zaman en çok Fenerbahçe’yi en çok biz yendik. İstinat edilen suçla ilgili tek bir telefon görüşmem bile yok" diye yanıt verdi.

“ŞİKE İDDİALARINI HİSSETSEYDİM.."

Bir avukatın, “Siz İBB Başkanıyken, Akın’a futbol hayatını bitiririm dediniz mi?" sorusu üzerine, “Ben Beşiktaş final maçında daha iyi oynamasını istedim ve kendisine özel bir prim önerdim. Ama öyle bir şey demedim. İbrahim ile Galatasaray, Beşiktaş zaman zaman ilgilendi. Akın ve Alın’ın şike iddiaları ile ilgili bir şey hissetseydim gerekeni yapardım" diye konuştu. Daha sonra Murat Şahin’in çapraz sorgusu yapıldı.

İBRAHİM AKIN: "SAVCI BERK'E BEDDUAM VAR"

Akın, "Savcılıktan başlayım. Çünkü poliste baskı oluşmadı. Savcı Mehmet Berk bana hep önyargılı davrandı. Verdiğim ifadeleri beğenmedi. Benim istediğim gibi ifade ver dedi. Dışarı çıkın düşünün dedi. Yoksa tutuklanacaksın dedi. İçeri girdiğimde ailem ile tehdit etti. Aileni göremezsin dedi. Pencereden bak istersen ailene dedi. Avukatımı da orada ilk defa gördüm. Berk'e bedduam var. Allah yukarıda bir gün çıkarır. Benim içim rahat Türk futboluna ve arkadaşlarıma ihanet etmedim. Mahkemede bana Beşiktaş maçını sordular Fenerbahçe'yi sormadılar. 5 dakika sürdü ifadem" dedi.

AYAĞIMA KRAMP GİRDİĞİ İÇİN ÇIKMAK İSTEDİM

Üye hakimin, "Abdullah Avcı verdiği ifade de 'İbrahim kasığının çekildiğini söyleyerek maçtan çıkmak istedi. Ben dayan dedim ama ısrar edince çıkardım dedi. Ne diyeceksin bu konuda?" sorusu üzerine, "Benim ayağıma kramp giriyordu. 60. dakikalarda beni çıkar dedim. Biraz dayandım sonra hoca çıkardı. O anda da zaten 2-1 galiptik" diye yanıt verdi.

AKIN'IN TELEFON GÖRÜŞMELERİ

Daha sonra üye hakim Akın'ın bir telefon konuşmasında, "Maçtan çıkmayı ben istedim. Beşiktaş ile anlaştım. Gol atınca biraz karıştı diyorsunuz" şeklindeki telefon görüşmesini okudu.

MAHKEME BAŞKANI: "HOCA SENİ İKNA ETMEYE ÇALIŞIYOR"

Daha sonra Akın'ın bir cami hocası ile yaptığı telefon konuşması salonda dinletildi. Telefon görüşmesinde, "Hocam bir menajer arkadaş aradı gol atmasın 100 bin dolar para verilim dedi" sözleri dinletildi. Bu ses kaydının ardından cami hocası olduğu belirtilen kişinin sözlerine yorum yapan Mahkeme Başkanı, "Burada hoca seni parayı almaya ikna ediyor gibi" sözleri salonu güldürdü. İbrahim Akın ise ,"Söyleyecek bir şey yok. Gerçekten çok cahilce..." Akın'ın, cami hocası ile yaptığı görüşme salondakileri bol bol güldürdü.

MAHKEME BAŞKANI: "SANA NASIL İNANALIM"

Söz konusu telefon görüşmesindeki konuyu kafasından uydurduğunu, konuşmadaki menajer ve para konularını uydurduğunu belirten Akın'a mahkeme başkanı, "İfadelerin çelişkili. Ya şimdi de uyduruyorsan nasıl inanalım sana?"diye sordu. Akın da, "Ben bir şey yapmadım. Ben şike yapmadım" dedi.

"MENAJERİM KENDİNİ SIKMA DEDİ"

Akın, menajerinin Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarından önce kendisi ile görüştüğünü belirterek, "Menajerim kendini sıkma iki kulüpte seni istiyor dedi" diye konuştu.

"KIBRIS'TA KUMAR OYNUYORUM"

Akın'ın "Ben at yarışı, kumar oynuyorum Kıbrıs'a gidip" demesi üzerine Mahkeme Başkanı, "İddia oynuyor musun?" diye sordu. Akın ise "Yok" yanıtını verdi. Mahkeme Başkanı, "Her türlü kumar var, iddia yok" dedi. Akın, söz konusu iddialar ile ilgili HSYK'ya bu konu hakkında bilgi verdiğini, HSYK'nın kendisini dinlediğini söyledi.

"TAYFUR HOCA İLE KONUŞMADIM"

İbrahim Akın, "Ben Beşiktaşlıyım. Her maçta Beşiktaş'a gol atıyorum. O gün de gol attım. Tayfur hoca ile maç öncesi transfer ile ilgili konuşmadım. Sadece Tayfur hoca beni Gençlerbirliği maçından sonra galibiyet nedeniyle beni menajerim aracılığıyla tebrik etti" şeklinde konuştu.

ÜMİT KARAN: "TRABZONSPOR'A GOL ATMAK İSTEMEDİM"

Ümit Karan: Ben Galatasaraylıyım. 2006 yılında Şekip bey bana çok yüksek para teklif etmişti. Sorun kendisine. Galatasaraylı olduğum için kabul etmedim. Ben Galatasaraylıyım. Fenerbahçe şampiyon olsun istemem.
Ümit Karan: İçimden gelmedi pası vermek. Sezer, Trabzonspor maçında sağdan kaçıyordu. Kaleci ile karşı karşıya kalacaktı. Pası vermek istemedim. Belki de Trabzon'a gol atmak istemedim. İçimden gelmedi pası vermek. Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemiyordum.

Avukat: Eskişehirspor - Trabzonspor maçında Sezer, kaleci ile karsı karsıyayken pası neden vermedin?
Ümit Karan: Eskişehirspor - Trabzonspor maçında burnu kırılan Tolga'ya "5 dakika kaldı idare et. Oyuncu değişiklik hakkınız yok" dedim. Şike yapsam bunu der miyim?

 

ATEŞ: "POLİS BANA 'ŞU PARAYI ŞURAYA VERDİM DE' DEDİ"

 

Davaya sanık Ahmet Ateş’in çapraz sorgusu ile devam edildi. Ahmet Ateş’e soru soran olmaması nedeniyle bu çapraz sorgu da 1 dakika sürdü. Daha sonra İskender Alın’ın çapraz sorgusu yapıldı. Şike yapmadığını belirten Alın’a da salonda bulanan kimse soru sormadı.

 

AKBABA’DAN POLİSE AĞIR SUÇLAMA

 

Alın’ın ardından menajer Fatih Akbaba’nın çapraz sorgusu yapıldı. Akbaba, “Ben bu olaylar sırasında sonra Hollanda’daydım. Bana Organizeden telefon gelince Türkiye’ye gelip, emniyete gittim. Bana ertesi gün gel dediler emniyetten. Tam gidiyordum iki polis beni odaya aldı. Bana ‘sen ne iş yapıyorsun?’ dediler. Menajerim dedim. Polisler ‘yok sen pisliksin’ dediler. Bana ‘eve gitmek istiyorsan şu parayı şuraya verdim diye’ konuş dediler. Ben Potuk’un transferi için almıştım parayı. Transfer olmayınca parayı tekrar Ali Kıratlı’ya teslim ettim. Ben Sivas maçı ile suçlanıyorum. 5 senedir Sivas’a gitmedim. Bir tane Sivaslı ile telefon tapem yok. “ dedi.

 

“300 BİN DOLAR NASIL ELDEN VERİLİYOR"

 

Mahkeme Başkanının, “300 bin dolar nasıl veriliyor elden. Nasıl yazılı bir şey olmadan bu para veriliyor?" sorusu üzerine Akbaba, “Parayı alırken hiçbir belge düzenlemedik" diye yanıt verdi.

 

“BAŞKAN SATMAYACAĞIM DİYOR ANCAK SİZE NASIL PARA VERİLİYOR?"

 

Üye hakimin, “Eskişehir Başkanı yemekte Aziz Yıldırım’a satmayacağım Potuk’u demiş. Ancak 9 gün sonra size transfer için size nasıl para veriyor bu transfer için?" sorusuna ise Akbaba, "Bilmiyorum ama Ali Kıratlı bana Alper Potuk’u transfer etmek için geldi" diye konuştu.

 

BÜLENT UYGUN: "TEŞVİK PRİMİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTIK"

 

Uygun, "İddiaları kabul etmiyorum, teşekkür edilmesi gereken bir insanken... Burada şike yapmak yoktu, hatta teşvik primini engelleme çabasıydı. Ancak polis teşkilatımız bunu şike gibi lanse etti. Ama bizim devletimize güvenimiz sonsuzdur" dedi.

 

"KIRATLI'NIN BANA ÖZEL BİR SEVGİSİ VAR"

 

Maçlardan önce rakibi izlemek için maçlara doğal olarak gittiğini belirten Bülent Uygun, "Ali Kıratlı bizim dostumuzdur. Genelde arar beni. Kendisinin bana karşı özel sevgisi vardır. Sivas'taki görevimden itibaren benim maçlarımı izler" diye konuştu.

 

"MAÇTAN BİR GÜN ÖNCE KADROYU AÇIKLARIM FUTBOLCULARA"

 

Maç kadrolarının hafta başından kafalarda belirlendiğini söyleyen Uygun, "Netlik olarak maç sabahı karar veririm. Ama bu kadromu kimseyle paylaşmam. Futbolculara maçtan bir gün önce kimin oynayacağını açıklarım" ifadelerini kullandı.


"TAHMİN ETMİŞTİR"

Üye hakimin, "Ali Kıratlı, maçtan önce Eskişehirspor'un kadrosunu İlhan Ekşioğlu'na gönderiyor. Hatta Ümit Karan'ın ikinci yarı da oyuna gireceğini söylüyor. Bunu nereden biliyor?" sorusuna Uygun, "Bunu gazeteciler de biliyor. Karan'ın ikinci yarıda oyuna gireceğini tahmin ediyordur. Teşviki engellemeyi şike gibi sundular" diye yanıt verdi.

TRABZON'DAN TEŞVİK İDDİASI

Trabzonspor'dan maç öncesinde Eskişehirspor'a teşvik primi geldiği iddiasının Ali Kıratlı tarafından kendisine iletildiğini belirten Bülent Uygun, "Bu konu ile ilgilendim. Trabzon'dan geldiği düşünülen 1 milyon lirayı engellediğim için teşekkür amaçlı konuşmalar yapıldı. Bunu kendilerine de sorabilirsiniz. Takımda 5-6 tane Trabzonlu oyuncu var. Onlara gelebilir belki. Ümit'e 'git uyar böyle bir şey olmasın, bizim dördüncülük şansımız var.Sakın yanlış yola girmesinler. Hepsinin kafasını kırarım' dedim" diye konuştu.

"YA ALİ AĞABEY BENİ YA DE BEN ALİ AĞABEYİ ÖLDÜRÜRDÜM"

Bülent Uygun, Fenerbahçe maçında Sezer Öztürk'ü oyundan taktik gereği çıkardığını da sözlerine ekledi. Kendisine asla şike teklifi gelemeyeceğini belirten Uygun, "Böyle bir teklif olsa ya Ali ağabey beni ya de ben Ali ağabeyi öldürürdüm" dedi.

YARALI: "AZİZ YILDIRIM'A SORUN"

Futbolda şike iddialarına yönelik açılan davada sanık Manisaspor Kulübü Başkanı Kenan Yaralı'nın çapraz sorgusu yapıldı. Trabzonspor avukatının, "Yıldırım'dan 500 bin Dolar borç alıyorsunuz. Niçin bu para Aziz Yıldırım adına değil de başka bir çalışanı Kenan Şehirli adı ile size havale edilmiş? Siz de o isim adına havale ederek geri ödemişsiniz. Niçin Aziz Yıldırım adına değil?" sorusu üzerine Yaralı, "Onu Aziz Yıldırım'a sormanız lazım. Resmi para şirkete kimden geldiyse onun adına para çıkışı yapılması lazım. Kredi alamadım o yüzden borç aldım. Bana bu parayı nakit olarak verme konusunda da ben istemedim. Bu kadar parayı üzerimde taşıyamam dedim. Banka üzerinden gönderin dedim" diye yanıt verdi.

AVUKAT: "SİZ DE KENDİ İLACINIZI MÜBAŞİRE ALDIRIYORSUNUZ"

Bu sırada söz alan Aziz Yıldırım'ın avukatı Şeref Dede, "Başkasının adı ile göndermesi normal bir şey. Maddi gerçeklerin ortaya çıkarılması için konuşuyorum. 'Siz hakimler eczaneden ilacınızı kendiniz mi alıyorsunuz?' Hayır. Siz de ilaçlarınızı mübaşirlere aldırıyorsunuz" dedi. Avukat Dede, "Bu yargılamada sadece tapeler üzerinde duruluyor" diye tepki gösterdi.

MAHKEME BAŞKANI'NDAN 30 MİLYON DOLAR TEPKİSİ

Kulüplere başkanların kendi cebinden para verdiğini belirten avukat Dede, "Aziz Yıldırım kulübe 30 milyon Dolar yardım yapmıştır" demesi üzerine Mahkeme Başkanı, "30 bin dolar geliri olan birisi nasıl 30 milyon Dolar veriyor" dedi. Başkanın bu sözleri üzerine Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya, "Bu konuyla ilgili mahkeme talep ederse geçmiş hesapları yapabiliriz" diye konuştu. Mahkeme Başkanı da, "İstersek ara karar alabiliriz bu konuyla ilgili. Ben merak ettiğim için sordum sadece. Bu konuyla ilgilenmiyoruz şu an" şeklinde konuştu.

"OYNAMADIĞIM MAÇTA ŞİKEDEN SUÇLANDIM"

"Futbolda şike" iddialarına yönelik açılan davada sanık Mustafa Ulaş Ortakaya’nın çapraz sorgusu yapıldı. Eski futbolcu olduğunu belirten Ortakaya, “Bana emniyette şike yaptın dediler. Orada öğrendim suçlamayı. Oynamadığım maçta şikeden suçlandığım ortaya çıktı. Şaşırdılar ‘sen oynamamışsın bu maçta’ dediler. Sonra ‘şikeye aracılık etmişsindir’ dediler. İki kişinin gıyabımda yaptığı konuşma nedeniyle şike ile suçlandım" dedi.

OĞLUNDAN BAHSEDERKEN SESİ TİTREDİ, AĞLAMAKLI OLDU

Savunmasını yaparken duygulanarak sesi titrediği duyulan Ortakaya, “İkinci sınıfa giden oğlum var benim. Çocuk babasının ismini yazıyor Google, karşısına şike çıkıyor. Ailecek perişan oldum. Her tarafımda yara çıktı. “diye isyan etti.

NİHAT ÖZDEMİR KATILDI

Fenerbahçe Spor Kulübünün eski yönetici Nihat Özdemir de duruşmaya izleyici olarak katıldı. Aziz Yıldırım’ın katılmadığı duruşmada ilk olarak Eskişehirspor Sportif Direktörü sanık Zafer Tüzün’ün çapraz sorgusu yapılmaya başlandı.

"ALİ KIRATLI İLE MAÇA GİTTİM"

Şike yapıldığı iddia edilen dönemde Lig TV’de Eskişehirspor maçlarını yorumladığını belirten Tüzün, “Her Eskişehir maçına yorum yaptığımdan dolayı gitmek zorundaydım. Bazen kendi arabamla bazen de Ali Kıratlı ile gittim maçlara" dedi. Muhammet Şenyüz ile yaptığı telefon görüşmesinde Eskişehirspor’un Trabzonspor’u yenmesi yönünde yapılan konuşmaların sorulması üzerine Tüzün, “Trabzon’un yenilmesi ile ilgili Muhammet ile sohbetin var. Bu tamamen maç muhabbeti. Genelde Eskişehir’de Trabzon’a bir tepki vardır çünkü Eskişehirspor, Trabzon yenilgisi nedeniyle daha önce bir alt lige düşmüştür" diye konuştu.

ALİ KIRATLI: "MAÇLA ALAKALI DEĞİLDİ GİDİŞLERİM"

Bu ifadeden sonra söz alan sanık Ali Kıratlı, “Eskişehir devre arası kampa da gittik. Sadece maçla alakalı bir konu yok. Her zaman gidiyorum ben" dedi.

ŞENYÜZ: "KIRATLI, UYGUN VE BEN BİRLİKTE OTURDUK"

Tüzün’ün ardından Muhammet Şenyüz’ün çapraz sorgusuna geçildi. Mahkeme Başkanının, “Bülent Uygun, sen ve Ali Kıratlı Eskişehir’de buluşuyorsunuz. Kıratlı ve Uygun orada bir süre yalnız kalıyor. Bildikleriniz nedir?" sorusu üzerine Şenyüz, “Ali abi, Eskişehir’e geldi. Birlikte oturduk. Oraya Bülent Uygun da geldi. Ama Bülent hoca çok oturmadı. 15- 20 dakika oturdu bizimle. Giderken Ali abi kendisini kapıya kadar uğurladı. Ben masada oturdum" diye yanıt verdi.

MAHKEME BAŞKANI: “DIŞARI ATARIZ, İÇERİ ATARIZ"

Salonda sorgu sırasında çok ses çıkması üzerine tepki gösteren Mahkeme Başkanı, “Beyler mahkemedeyiz. Yüzümüz gülüyor diye unuttunuz galiba, dışarı atarız, içeri atarız" dedi

TUTUKSUZ SANIK KATILDI

Tutuksuz sanıklardan Sadri Şener, Göksel Gümüşdağ, Şekip Mosturoğlu, Nevzat Şakar, Tayfur Havutçu, Mecnun Odyakmaz, Serdar Kulbilge, Ümit Karan, İskender Alın, Mehmet Yıldız, İlhan Çelikay, Korcan Çelikay, İbrahim Akın, Tamer Yelkovan, Samet Güzel, Volkan Bahçekapılı’nda aralarında bulunduğu birçok tutuksuz sanık duruşmada hazır bulundu.

16. DURUŞMANIN DETAYLARI

YOKLAMA YAPILDI

Sanıkların ve avukatların salona alınmasının ardından ilk olarak yoklama yapıldı ve duruşmaya gelen sanıklar tespit edildi. Salona tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatlar ve tutuklu sanıkların yakınları alındı.

GÜVENLİK ÖNLEMİ

Duruşma nedeniyle adliye çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Spor polisi, çevik kuvvet ve sivil polisler adliyeyi sıkı bir güvenlik çemberine aldı. Polis köpekleri de adliye çevresine yerleştirildi. Adliye içinde de duruşmanın yapılacağı salonun katında güvenlik barikatı oluşturuldu.

İŞTE ÇAPRAZ SORGUYA ALINACAK 92 SANIK

1- Olgun Peker
2- Aziz Yıldırım
3- Abdullah Başak
4- Abdullah Cila
5- Abdullah Eker
6-Abdullah Karakuz
7-Abdurrahman Yakut
 8-Adil Şahin
9-Ahmet Ateş
10-Ahmet Çelebi
11-Alaeddin Yıldırım
12-Ali Kıratlı
13-Aykut Aydın
14-Beşir Acar
15-Bülent İbrahim İşçen
16-Bülent Uygun
17-Candemir Sarı
18-Cemil Turhan
19-Cengiz Demirel
20-Coşkun Çalık
21-Doğan Ercan
22-Emmanuel Emenıke
23-Erdem Konyar
24-Erkan Korkmaz
25-Erman Ertaş
26-Evren Kımıl
27-Faruk Taşseten
28-Faruk Yaşar
29-Fatih Akbaba
30-Fatih Sandal
31-Gökçek Vederson
32-Göksel Gümüşdağ
33-Hakan Karaahmet
34-Haldun Şenman
35-Halil Köntek
36-Hasan Çetinkaya
37-Hırçın Kımıl
38-Hikmet Karaman
39-İbrahim Akın
40-İlhan Çelikay
41-İlhan Yüksel Ekşioğlu
42-İskender Alın
43-Kenan Yaralı
44-Korcan Çelikay
45-Levent Eriş
46-Mahmut Boz.
47-Mahmut Güneş
48-Mecnun Otyakmaz
49-M.Şekip Mosturoğlu
50-Mehmet Şen
51-Mehmet Yenice
52-Mehmet Yıldız
53-Mesut Erdoğan
54-Metin Korkmaz
55-Mithat Halis
56-Muhammet Şenyüz
57-Murat Öztürk
58-Murat Yakarışık
59-Murat Şahin
60-Mustafa Sani Şener
61-M.Ulaş Ortakaya
62-Nevzat Şakar
63-Ömer Ülkü
64-Özcan Üstüntaş
65-Özden Aslan
66-Özden Tütüncü.
67-Sadri Şener
68-Samet Erdemir
69-Samet Güzel
70-Sami Dinç
71-Selim Kımıl
72-Sercan Yıldırım
73-Serdal Adalı
74-Serdar Berkin
75-Serdar Kulbilge
76-Serkan Acar
77-Seyit İbrahim Kalender
78-Sezer Öztürk
79-Şükrü Ongan
80-Talat Emre Koçak
81-Tamer Yelkovan
82-Tarık Özaslan
83-Tayfur Havutçu
84-Tuğrul Çağrı Üzer
85-Ümit Aydın
86-Ümit Karan
87-Volkan Bahçekapılı
88-Yadigar Boğa
89-Yavuz Ağırgöl
90-Yusuf Turanlı
91-Zafer Önder İpek
92-Zafer Tüzün
93-Zeki Mazlum
Not: Emenike, Rusya’da olduğu için çapraz sorguda yok.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle