Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe’nin adım atacak hali yoktu

“Biz Fenerbahçeli futbolcuları rahat bıraksak bile kalemize gelecek güçleri yoktu. Çünkü oynadıkları sistem kendilerine uygun değildi.”

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

LİDER Fenerbahçe’yi 3-1 yenerek haftanın en büyük sürprizine imza atan Kasımpaşa’nın tecrübeli futbolcuları Koray Avcı ve Cenk İşler, sarı lacivertli rakiplerini nasıl yendiklerini anlattı. Beşiktaş’ta oynadığı dönemde de Fenerbahçe’ye karşı başarılı maçlar oynayan ve unutulmaz 4-3’lük karşılaşmada siyah beyazlıların son galibiyet golünü kaydeden Koray, sarı lacivertlilerin çok formsuz olduğunu vurguladı. Tecrübeli futbolcu, “Fenerbahçeli futbolcuları saha içinde rahat bıraksak bile kalemize gelecek güçleri yoktu. Fenerbahçe Semih-Guiza ikilisini kaldıramadı. Adım atacak durumda değildiler. Çünkü oyun sistemleri kendilerine çok tersti. O kadronun o sistemi uygulaması mümkün değildi. Bunun karşısında Yılmaz Vural hocamızın saha içi organizasyonu mükemmeldi. Fenerbahçe’nin zaaflarını iyi değerlendirip kazandık” diye konuştu.
Cenk: Alex’i kilitledik elleri kolları bağlandı
Karşılaşmada bir gol atan Cenk de, Fenerbahçe’nin bütün oyun planını Alex’in üzerine kurduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
“Biz Alex’i kilitleyince Fenerbahçe’nin eli kolu bağlandı. Hiçbir şey yapamaz duruma geldi. Ayrıca, bu maça iyi motive olmamız da sergilediğimiz futbolda önemli rol oynadı. Yılmaz hoca bizi çok iyi motive etti. Biz Trabzonspor karşısında da aynı futbolu oynamıştık. O gün de elimizden hiçbir şey kurtulamazdı.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler