Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe kupada yok

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Genel af konusunu dün görüşen Futbol Federasyonu yönetimi, oybirliğiyle bu teklifin reddine karar verdi. Buna göre F.Bahçe'nin bu sezon Türkiye Kupası'nda oynamaması kesinleşti.

Futbol Federasyonu, profesyonel liglerde yer alan tüm kulüplerin ve futbolcuların aldığı cezaların affını içeren, ‘‘Futbolda genel af’’ çıkarılması konusunu oybirliği ile reddetti. Haluk Ulusoy başkanlığında dün toplanan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısından sonra yapılan açıklamada şöyle denildi:

<ı>Beşiktaş’a da kötü haber

‘‘Genel af konusu Genel Kurul'da oybirliğine yakın bir çoğunlukla reddedildiğinden, Yönetim Kurulumuz da, bu konuda aksine bir karar almanın mümkün olmadığına oybirliği ile karar verdi.’’

Böylece Fenerbahçe'nin bu sezon Türkiye Kupası'nda yer almaması ile Beşiktaş'ın sahasının 2 maç ve Alpay'ın 5 maç oynamama cezaları da kesinleşti.

<ı>A Milliler'e 5'er milyar

Federasyon, Milli Takım'a ödenecek primin tespitinde, 2000 yılı Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinin hedef olarak alınmasına karar verdi. Buna göre milli maçlar için belirlenecek primin yarısı futbolculara maç sonrası ödenecek, diğer yarısı havuzda tutulacak. Havuzda biriken miktar ise Avrupa Şampiyonası finallerine kalınması halinde futbolculara topluca ödenecek. Federasyon, Kuzey İrlanda'yı yenen A Milliler'e 5'er milyar, Ümitler'e de 1'er milyar prim verilmesini kararlaştırdı.

Ümit Milli Takımı Antrenörlüğü'ne Sebahattin Elboğa'nın getirilmesine karar veren federasyon, 10 Ekim'de Almanya ile karşılaşacak A Milli Takım'ın da 4 Ekim'de kampa alınmasına karar verdi.Bunları da Beğenebilirsiniz