« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe kötü çarpıldı

Efes Pilsen galibiyetleriyle büyük sükse yapan sarı lacivertliler, bir ara 12 sayı fark yakaladığı maçta Banvit’eboyun eğerek potadaki ilk yenilgisini aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE Ülker, potada ilk yenilgisini Banvit’ten aldı: 89-72. Lige iyi başlangıç yapan ve şampiyonluğun güçlü adaylarından Efes Pilsen’i de dize getirme başarısı gösteren sarı lacivertliler, bir ara 12 sayı farkla öne geçtiği maçta, Bandırma ekibine boyun eğmekten kurtulamadı. Fenerbahçe Ülker, Ömer ve Semih’in basketleriyle ilk periyodu 23-17 önde tamamladı. Sarı lacivertliler, ikinci periyotta Oğuz ve Preldzic’in basketleriyle 18. dakikada farkı 12 sayıya kadar (41-29) çıkardı. Periyodun son 2 dakikasında 11-2’lik bir seri yakalayan Banvitspor, son saniyede Yiğitcan’ın uzaktan attığı 3 sayılık basketle ilk yarı sonunda farkı 3 sayıya indirdi: 43-40.

Banvitspor, üst üste hücumlardan boş dönen rakibi karşısında Ümit’in basketleriyle 24. dakikada 51-51’lik skorla beraberliği yakaladı. Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjeviç, ilk yarıda oynatmadığı Solomon’u oyuna aldı. Ancak Solomon’un da oyuna girmesine rağmen hücumda sayı bulmakta zorlanan Fenerbahçe karşısında Bandırma ekibi son çeyreğe 64-57 önde girdi. Solomon ile arka arkaya sayılar üreten Fenerbahçe Ülker’e, konuk ekip Yunus ve Caner’in 3 sayılık basketleriyle karşılık verince 34. dakika 73-64 Banvitspor’un üstünlüğüyle geçildi. Karşılaşmanın kalan dakikalarında Fenerbahçe Ülker’in çabalarına rağmen Banvitspor, Mokongo ve Derya’nın sayılarıyla farkı daha da açarak karşılaşmadan 17 sayı farkla, 89-72 galip ayrıldı. Fenerbahçe Ülker’de Efes Pilsen maçında burnu kırılan Mirsad Türkcan ile gribal enfeksiyon geçiren İbrahim Kutluay oynamadı. İlk yarı sonunda başına darbe alan Preldzic ise ikinci yarıya kafasında sargıyla çıktı. Bu arada, maçın son dakikalarında bir grup Fenerbahçeli taraftar, yenilgiye tepki gösterip, kısa bir süre "I love you Aydın Örs" diye bağırdı.

á SALON: Abdi İpekçi

á HAKEMLER: Engin

Kennerman (**), Fatih Arslanoğlu (**), Alper Özgök (**)

FENERBAHÇE ÜLKER: Hakan (*) 2, White (**) 4, Ömer (***) 16, Vidmar (**) 6, Semih (**) 10, Oğuz (**) 12, Preldzic (**) 9, Demir (**) 6, Rasim (*) 2, Solomon (*) 5

BANVİTSPOR: Mokongo (***) 16, Caner (***) 7, Hill (**) 3, Ümit (****) 24, Adeleke (***) 18, Derya (***) 11, Ufuk (*), Yunus (**) 3, Mutlu (**) 4, Erdal (*), Yiğitcan (*) 3

á 1.PERİYOT: 23-17, á DEVRE: 43-40 (F.Bahçe Ülker lehine), á 3.PERİYOT: 57-64

á 5 FAUL: 39.28 Solomon

(F.Bahçe Ülker)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz