Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe kayıplarda

Grubundaki 5. yenilgisini alan sarı lacivertliler, Euroleague’de TOP-16 için hesap yapmaya başladı.

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

TAM 3 çeyrek boyunca iyi direndi Fenerbahçe Ülker. Fark bir ara 16 sayılara kadar çıksa da, uzun süre çift hanelerde Fenerbahçe lehine seyretse de maç, ancak direniyordu sarı lacivertliler. Karşılarındaki rakip eski günleriyle hiç alakası olmayan, grupta sadece 1 galibiyet alabilmiş Cibona Zagreb de olsa elinden geleni buydu takımın.
Ömer Onan, Mirsad, Greer ve Ömer Aşık yokken, üstelik Solomon gittiğinden beri oyunu kuracak aklı da üretememişken ne beklenebilirdi ki? Cibona Zagreb maç başında geri düştü, fark 10 sayının üstünde seyrederken 2. çeyreğin sonunda yüklenip farkı 6’ya indirdiler. Sonra Fenerbahçe son bir gayret kaçmaya çalışsa da 3. çeyreğin sonunda yakaladılar.
Uzun takviyesi şart
“Zagreb Belediyesi yıkım ekibi” gibi geldiler Fenerbahçe’nin sanal saadetinin üzerine. Son çeyrekte de kontrolü elden bırakmayıp maçı aldılar 28 sayı atan Tomas, Cibona’yı sırtlarken, Fenerbahçe’de Semih’in hem savunma hem de hücumda gösterdiği çaba takdire değerdi. Takımın bu halinden sonra top artık teknik ekip ve yönetimde Fenerbahçe’de. Ya sıkı bir oyun kurucu ve uzun takviyesi yapacaklar, ya da takımın bu en ufak rüzgarda yıkılan derme çatma haline sezon sonuna kadar katlanacaklar.

· SALON: Drazan Petroviç
· HAKEMLER: Juan Carlos (**), Conde Antonio (**) (İspanya), Anastopolos Panagiotis (**) (Yunanistan)
· CIBONA ZAGREB: Gordon (*), Bogdanovic (**) 8, Troha (*), Radosevic (**) 6, Vukusic (*) 3, Andric (***) 16, Bagaric (*), Zubcic (*), Princ (**) 6, Rozic (**) 11, Marko Tomas (****) 28
· FENERBAHÇE ÜLKER: Rasim (*), Semih (**) 13, Giricek (***) 15, Mrsic (*) 1, Oğuz (*) 2, Kinsey (***) 21, Serhat (**) 7, Preldzic (***) 18
· İLK PERİYOT: 12-20, İLK YARI: 32-36 (F.Bahçe lehine), 3.PERİYOT: 58-58
· BEŞ FAUL: 32.28 Kinsey (F.Bahçe)


Bunları da Beğenebilirsiniz