« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"F.Bahçe karşısında iyi mücadele ettik"

Beko Basketbol Ligi takımlarından Tofaş'ın antrenörü Nihat İziç, 89-87 yendikleri Fenerbahçe Ülker karşısında iyi mücadele ettiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İziç, gazetecilere yaptığı açıklamada, ligin ilk yarısını galibiyetle kapattıkları için büyük avantaj elde ettiklerini belirtti.

Fenerbahçe Ülker karşısında iyi mücadele ettiklerini belirten İziç, “Zaman zaman geriye düşmemize rağmen oyuna iyi konsantre olarak farkı kapattık. Sahada kazanmak isteyen bir takım vardı. Hücumda ve savunmada kazandığımız topları iyi değerlendirerek 40 dakika boyunca mücadele ettik. Böyle mücadele edersek her takımı yeneriz” diye konuştu.

İziç, ligde hedeflerinin play-off grubuna kalarak gelecek sezon Avrupa kupalarının birinde mücadele etmek olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“Ligin henüz ilk yarısı bitti. Yolun yüzde 50'sini geçtik. Önümüzde uzun bir yol ve çok maç var. Play-off hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz. Gelecek sezon Avrupa kupalarının birinde mücadele etmek istiyoruz. Yakaladığımız seri galibiyetlerle ilk yarıyı hedeflediğimiz noktada tamamladık. Lige verilen arada eksiklerimiz tamamlayıp ikinci yarıda seyir zevki daha fazla maçlar oynamak istiyoruz. Ekibimiz istekli. Takım ruhu içinde mücadele ediyor. Bu da bizi galibiyete taşıyor. Bizi yalnız bırakmayan sporseverlere teşekkür ediyorum. İkinci yarıda daha güzel maçlar izleteceğiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler