« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe istemezse Türkiye'den giderim

Aykut Kocaman ve Alex öncelikli hedeflerinin Antalya maçı olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

KOCAMAN:Faydamın olmayacağını gördüğüm anda bırakırım.
ALEX: Yeni sözleşme için Fenerbahçe ile görüşmelere başladık.
KOCAMAN:Alex, her zaman F.Bahçe’de olmasını istediğim bir oyuncu.
ALEX: Figer dostumdur. Görüşmeleri kendim yürütüyorum.

Hedef yüzde yüz galibiyet
Oyuncuların tamamına yakınının Yeni Malatya maçının demoralize durumundan çıkması, Antalya maçına odaklanması hazırlıkların iyi geçmesini sağladı. Artık tamamen Antalya maçına odaklandık, hedef yüzde yüz galibiyet.
Alex ile aramda sorun yok
Kişisel çekişmelerden ziyade genel duruma balarım. Alex, her zaman Fenerbahçe’de olmasını istediğim bir oyuncu. Sadece oynaması değil, gençlere her anlamda örnek olması açısından da büyük katkı sağlayan bir isim. Olumsuz bir düşüncem yok. Olsaydı kendisine söylerdim.
Fikir özgürlüğü var
Samsunspor maçı sonrası taraftarlarımızın istifa davetini açıkçası duymadım. Duysaydım; bu iş performans işi. Taraftarın fikrini söyleme özgürlüğü var. Ama tabii böyle bir tepki herkesi üzer.
Bir oyuncu alınabilir
F.Bahçe gibi yüksek kapasiteli bir takımın matematiksel olarak şampiyonluk şansını koruduğu sürece, yarış dışı kaldığını söylemek saçma olur. Antalya maçını kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. Bir terslik olsa da F.Bahçe yarışı sürdürecektir. Kesin demiyorum ama 1 oyuncu için girişimimiz olabilir.
Ve söz kaptan Alex’te...
Bizim için olumlu bir periyot geçiyor. Malatya maçından bugüne kadar iyi bir dönem oldu. Antalya’da ortamımızı iyi duruma getirdik ve çalışmalarımız iyi yönde gidiyor. Cumartesi günü kazanıp, ilk yarıdaki kötü izleri silmek istiyoruz.
Teklifler Brezilya’dan
Kasımdan itibaren benim kontratımın biteceğini bilen kulüpler beni aramaya başladı. Bu teklifler daha fazla Brezilya’dan geldi. Ben onlara önceliğimin Fenerbahçe olduğunu söyledim. O dönemde bunu Ali Yıldırım’a iletip sizden bir davet bekliyorum dedim. 2-3 gün önce burada yeniden başladık görüşmeye.
Figer menajerim değil
Bir yanlış bilgiyi de açıklamak istiyorum, görüşmelerin menajer Juan Figer aracılığıyla sürdüğü söyleniyor. Figer benim menajerim değil dostumdur. Görüşmeleri bizzat kendim yürütüyorum.
Valizimi toplar giderim
Benim ailem bana bir eğitim verdi: Bunlardan biri de; biri seninle bir şey konuşmak istediğinde onu açık yüreklilikle dinle öğretisi. Ben Fenerbahçe’ye mal olmuş bir oyuncuyum. Fenerbahçe beni istemezse valizimi toplar Türkiye’den giderim. Herkes benim nasıl bir Fenerbahçeli olduğumu daha iyi anlar.

Kimsenin zamanını çalmadan giderim

ŞU anda Fenerbahçe standardının üstünde olmadığımızı söyleyebilirim. Ama ülkemizde yerli teknik adam olmak kolay değil. Ama onu suçlamak kolaydır. Şahsım için söylemiyorum. Tolunay Kafkas’in ’Atomu parçalamıyoruz’ cümlesi çok şey anlatır. Futbol dünyanın en basit oyunu. Ancak bazı gerçekler sonuçlar üzerinde etkili oluyor. Faydamın olmayacağını gördüğüm andan itibaren kimsenin zamanını çalmadan giderim. Ama bu süreç öyle değil. Üzerinden gelemeyeceğimiz bir süreç değil.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler