« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe ile şansımız eşit

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi play-off yarı final seri ikinci maçında Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni 67-62 yenerek, durumu 3-1 yapıp finale çıkan Galatasaray'da yüzler gülüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Antrenörü Zafer Kalaycıoğlu, maçtan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, karşılaşmada çok iyi mücadele ettiklerini belirterek, “Çok iyi mücadele ederek kazandık. Oyuncularımızın ortaya koyduğu mücadele mükemmeldi. Maç çok çekişmeli oldu. Rakibimiz de iyi oynadı. Ancak biz çok istedik ve taraftarımızın da desteğiyle kazandık. Finale çıktığımız için çok sevinçliyiz” diye konuştu.

Kalaycıoğlu, başarılı oyuncuları Kathryn Douglas'ın sakatlığı nedeniyle karşılaşmada forma giyemediğini hatırlatarak, “Douglas'ın olmaması işimizi zorlaştırdı. Ama Chatchings çok iyi mücadele ederek, onun eksikliğini hissettirmemeye çalıştı. Bahar da hala istediğimiz düzeye ulaşamadı. İnşallah bundan sonra sakatlıklar olmaz ve biz istediğimiz kadroyu sahaya çıkartırız” dedi.

“FENERBAHÇE İLE ŞANSLAR EŞİT”

Zafer Kalaycıoğlu, play-off finalinde rakiplerinin Fenerbahçe olacağına inandığını vurgulayarak, “Zaten BOTAŞ Spor karşısında 2-0 önde bulunuyorlar. Fenerbahçe gerçekten iyi bir kadroya sahip. Uzun yıllardır beraber oynayan, hiç eksiği olmayan bir takım. Türkiye Kupası'nın rövanşını almaya çalışacaklar. Amacımız basketbolseverlere güzel maçlar izlettirmek” ifadelerini kullandı.

Eski takımı Fenerbahçe ile karşılaşacak olmanın kendisi için özel bir anlam taşımadığını dile getiren Kalaycıoğlu, “Artık o geride kaldı. Yeni bir takımdayım ve bunun için mücadele veriyorum. Onların ev sahibi olma avantajları var. Onun dışında şansların eşit olduğunu düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz