GeriFutbol ‘F.Bahçe için dramatik ve acımasızca’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘F.Bahçe için dramatik ve acımasızca’

‘F.Bahçe için dramatik ve acımasızca’
refid:21528511 ilişkili resim dosyası

UEFA, resmi sitesinde “Dramatik dönüş” başlığını kullanırken, Fransız basını, “Maçın sonucu acımasızca fakat mantıklı” dedi.

Fenerbahçe’nin önceki akşam UEFA Avrupa Ligi grup maçında Marsilya karşısında 2–0 üstünlüğü koruyamayarak sahadan 2-2’lik beraberlikle ayrılması dünya medyasında geniş yer buldu.

UEFA resmi sitesinden Fenerbahçe-Marsilya maçı için “Dramatik bir dönüş” başlığını kullanırken, sarı lacivertli ekibin ilk yarının sonlarından itibaren sıkıcı bir havaya büründüğünü ve geriye yaslandığını yazdı. Bu yaslanmanın Andre Ayew tarafından son dakikada cezalandırdığına da değinen UEFA, golcü oyuncunun Şükrü Saraçoğlu’nun dolduran 40 bin taraftarı susturduğunu ifade etti.

Fransa’nın önde gelen gazetelerinden L’equipe “Marsilya’nın büyük bir kalbi var” başlığını manşetlerine taşırken, “Futbolcuların, hakemin çaldığı düdüğü bile duymadığı Saracoğlu’nun o müthiş havasında, Marsilya hak ettiği sonucu aldı. Marsilya’yı ipten son saniyelerde Ayew aldı. Maçın sonucu Türkler için çok acımasızca, fakat mantıklı” satırlarına yer verdi.

Bir başka Fransız gazetesi Le Phoceen ise, “Marsilya hak etti” manşetiyle bu önemli geri dönüşe yer verirken, “Marsilyalı futbolcular, hak ettikleri beraberliği aldı. Hatta maçın hemen başında kaçırılan gol fırsatları değerlendirilmiş olaydı, galip bile çıkmak mümkün olacaktı” ifadelerini kullandı. ? Koray DURKAL

Yorumları Göster
Yorumları Gizle