« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe hep haklı çıktı

Sarı lacivertli kulübün başkanı, "Yabancıların Türk vatandaşlığı için sıraya girmesi şimdi federasyonun sorunu. Yabancı kontenjanı konusunda benim dediğimi federasyon anlamadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, dün akşam Star TV’deki Telegol Programına konuk oldu. Başkan Yıldırım, programda Aurelio’dan Türk futboluna çarpıcı açıklamalarda bulunup şunları söyledi:

"Aurelio 5 yıldır Türkiye’de, vatandaşlıkla ilgili şartları yerine getirdi. Onu diğerleriyle bir tutmak yanlış olur. Yabancıların Türk vatandaşlığına geçmek için sıraya girmesi federasyonun sorunu. Benim dediğimi yapsalardı, mesala, 6 oyuncu sahada oynama şartı kalsa, ancak 10 yabancı ile sözleşme hakkı verseydi, biri cezalı duruma düşse, sakatlansa veya kulübüyle anlaşmazlığa düştüğünde diğerini oynatabilirdiniz. Benim söylediğim buydu. Temiz futbol konusunda da bugünleri ben 2 yıl önce söyledim. Ben görevimi o zaman yerine getirdim. Anelka konusunda kalmasından yanayım, ama F.Bahçe’nin menfaatlerini düşünmek zorundayım.

Havuzdan memnun değiliz

Kulüpler Birliği’ne katılmamazın nedeni görevini yapamıyordu, yine yapamıyor. Görevini yaparsa o zaman şartlara bakar değerlendiririz.
Bütçemiz şu anda 125 milyon dolar. 31 Mayıs’a kadar yaptığımız gelir gider tablolarında açık yok. Borcumuz 60 küsür milyon dolardı. Benim şahsi teminatım yok, alacağım bir şey yok. Görevi bıraktım, kimse istemedi. F.Bahçe şu anda altın çağını yaşıyor.

Havuzla ilgili de sıkıntım yok. Havuzdaki gelirden memnun değiliz aslında. Barcelona 5 yıllık 1 milyar Euro’ya imza attı. Yıllık 200 milyon Euro. F.Bahçe’nin bütçesinde % 10 yayın geliri kazancı. 12-14 milyon dolar bir katkı geliyor. Ama F.Bahçe’nin aslında havuza olan katkısı bunun 3-4 mislidir. F.Bahçe’nin bu reyting içerisinde daha farklı alması lazım. Ama bugün Anadolu kulüpleri mağdur olmasın diye biz sesimizi çıkarmıyoruz.

Erciyes maçına 20. dakikada gol atıldıktan sonra geldim. Seramonide F.Bahçe taraftarlarının tepkileri olmuş. Demek ki taraftar da rahatsız. Bunu küfür etmeden dile getirmişler. Bu hafta 5 milyar ceza yedik. 2 pet şişe atmışlar 5 milyar. Diğer maçlara bakıyorsun, küfürler daha fazla pet şişe atmalar var, 2.5-3 milyar öyle ceza alıyorlar. Bizim dışımızda stadımızda bir pankart açtılar, ceza yedik. Almanya’da açıldı, herhangi bir şey var mı, yok.

Ulusoy’la problemim yok

Haluk Ulusoy’la şahsi hiçbir problemim yok. F.Bahçelilerin Ulusoy ile problemi varsa vardır. En son seçimde ben taraf olmadım. F.Bahçe taraf olsaydı seçim öyle mi olurdu. Ayhan beye oy atacağımı söyledim ve attım. Taraf olsaydım o seçim öyle olmazdı. O 4 oy kapanırdı yani.

Loca konusunda. Birincisi Tahir Kıran’ın kendi locası yoktu. Hatır için verdiğim insanlarla aynı locaya gitti. İkincisi bazı Bizans oyunları içerisinde olanları buraya koymam. Ben gidene kadar giremezler. Elimden gelen engellemeyi yaparım.

Bunları da Beğenebilirsiniz