« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe-G.Saray maçını yöneten dünyadaki bütün maçları yönetir

UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap Uilenberg, TSYD’nin Antalya’da devam eden “48. Yıl Sporun Zirvesi Semineri”nde “Uluslararası Futbol Hakemliği Alanında Türkiye’nin Yeni Yeri” konulu oturumunda bir sunum yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Atilla Türker’in yönettiği panelde Uilenberg, “Türk futbolu artık dünyada tanınıyor. Hatta Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş son şampiyon Bursaspor bile her yerde biliniyor. Buna rağmen dünya coğrafyasında bile bulamayacağımız çok küçük ülkelerin hakemleri önemli turnuvalarda maç yönetirken Türk hakemleri neden buralarda yer almıyor” sorusunu şöyle yanıtladı:

Ligde ve Avrupa farklılar

“Ben de Türkiye’ye ilk geldiğimde ‘bu kadar büyük bir ülkenin neden büyük turnuvalarda hakemi yok’ diye sordum kendime. Ben Türk hakemlerine, ‘eğer siz F.Bahçe-G.Saray maçlarını yönetiyorsanız dünyada bütün maçları yönetebilirsiniz’ diyorum.” Uilenberg ayrıca, “Türk oyuncuların kendi ligleri ile Avrupa maçlarındaki hakeme yönelik davranışları arasında büyük fark var. Türk futbolcuların Avrupa maçlarında daha iyi davranırken Türkiye’de hakeme bu kadar itirazda bulunmaları karşısında şaşkınlığa düşüyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler