GeriFutbol F.Bahçe-G.Saray derbisine eşler de davetli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

F.Bahçe-G.Saray derbisine eşler de davetli

F.Bahçe-G.Saray derbisine eşler de davetli
refid:11629615 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe ile Galatasaray’ın oynayacağı dostluk maçının fikir babası olan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, Türk gençliği ve sporu için çok önemli olan 19 Mayıs’ta, sporseverlerin gönlünde taht kurmuş iki kulübün dostluk maçında bir araya gelmelerinin sevindirici olduğunu söyledi.

Bakan Özak, "Türk sporunda ihtiyaç duyduğumuz bu ve benzeri tablolar gençliğe örnek olacaktır. Galatasaray ve Fenerbahçe Spor kulüplerini, adlarına yakışır nitelikte bu örnek davranış vesilesiyle kutluyorum" dedi.

TRT yayınlayacak

Bu arada Spor-Toto Teşkilat Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, karşılaşmanın organizasyonunu teşkilatın yapacağı belirtildi. BJK İnönü Stadı’nda oynanacak maçta, iki takımın taraftarlarına eşit miktarda bilet ayrılacak ve tüm taraftarlar eşleriyle davet edilecek. Kulüpler de taraftarlarına, karşılaşmaya eşleriyle birlikte gelmeleri için çağrıda bulunacak.

Spor-Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, iki kulübün de dostluk çağrısına katılmış olmalarının Türk sporunun geleceğinin aydınlık olduğunun bir işareti olduğunu söyledi.

19 Mayıs Salı günü saat 20.45’te yapılacak maç TRT’den canlı olarak yayınlanacak. Karşılaşmanın gelirleri ise iki kulübün amatör branşları ve ALS hastalığı ile mücadele edenlere destek amacıyla paylaştırılacak.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle