Futbol “F.Bahçe-G.Saray derbisi bir başka”
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“F.Bahçe-G.Saray derbisi bir başka”

Fatih Terim, UEFA'nın resmi internet sitesine verdiği görüntülü röportajda, teknik direktörlüğe geldiğinden bu yana takımdaki yeniden yapılanma sürecini anlattı.

Galatasaray’ın 2000 yılında yaşadığı UEFA Kupası zaferinin mimarı Fatih Terim, Galatasaray’ın hiçbir başarısının sürpriz olmadığını uzun vadede gelen zaferler olduğunu vurguladı. İtalya ve Türkiye’de futbolun çok farklı olduğunu söyleyen Terim, “Özellikle medya, taraftarlar ve futbola olan yaklaşımları” dedi.

Galatasaray-Fenerbahçe ve Milan-Inter derbilerinde teknik adam olarak bu muhteşem rekabetlerin kokusunu içine çektiğini belirten Terim, Boca Juniors-River Plate, Manchester derbilerinin de çok önemli olduğunu ancak son yıllarda Barcelona-Real Madrid rekabetinin hepsinin önüne geçtiğini söyledi.

Jose Mourinho’nun şu anda dünyanın en iyi teknik direktörü olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, “Brian Clough ve Alex Ferguson da futbolun çok önemli değerleridir, özellikle Ada futbolu için çok özel işler yapmışlardır” derken; Marcelo Lippi’yi de çok beğendiğini sözlerine ekledi.

“Sizce en iyi futbolcu kim” şeklindeki bir soruya Terim, “Hâlâ Maradona ve Pele karşılaştırılıyor. Maradona’yı canlı olarak izleme şansı buldum, ancak Pele’yi sadece kayıtlardan izleyebildim. Ancak şunu söyleyebilirim ki, Messi listenin en başındadır. O çok başka bir futbol oynuyor. Eskiden Pele’nin hayranıydım. Maradona’yı Meksika’da izledim. Futbol sonrası medyada bulunduğum dönemde de tanışma fırsatı bulmuştum kendisiyle… Tabii çok özel isimler gördüm. Cruyff ve Beckenbauer de unutulmaz isimlerdir. Ancak Messi hepsinden iyi” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle