Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe erkeklerde ve bayanlarda şampiyon

Atletizmde Türkiye Süper Lig ve 1. Lig final kademesi yarışmaları İstanbul'da sona erdi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Burhan Felek Spor Kompleksi Ekrem Koçak Atletizm Sahası'nda 2 gün süren organizasyon sonunda Fenerbahçe, Süper Lig'i erkekler ile bayanlarda şampiyon olarak tamamladı.

Final kademesi yarışmalarının ardından, Süper Lig Erkeklerde Fenerbahçe 428 puana ulaşırken, bayanlarda da 419 puanla ilk sırada yer aldı.

Fenerbahçe'nin sporcularından Karin Melis Mey, uzun atlamada 6.23'luk derecesi ile birincilik elde etti. Yüksek atlamada Burcu Ayhan, 200 Metrede Jade Bailey, 400 Metre Engellide Nagihan Karadere, 800 Metrede Julia Kravsun ve Cirit Atmada Gülsüm Güneş de birincilik ipini göğüslediler.

Erkeklerde Cirit Atmada Fatih Avan, sırıkla atlamada Maxim Maziruk ve 400 metre engellide de Ockret Cilers birinciliğe imza attılar.

Birinci gelen atletler, şampiyonluk kupalarını Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve Federasyon Asbaşkanı Hüseyin Yıldırım'dan aldılar.

Süper Lig'de şampiyon olan Fenerbahçe Erkek ve Bayan Atletizm Takımları, Türkiye'yi 2010 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası A Grubu Yarışları'nda temsil etmeye hak kazandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz