« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe’de fazla yardım görmedim

G.Saraylı Kazım, eski kulübünün kendisine ne Türkiye’ye adaptasyonu ne de hakkında basında çıkan haberler konusunda pek yardımcı olmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’ın Fenerbahçe’den transfer ettiği Kazım Kazım, ilk kez eski takımı hakkında açıklamalarda bulundu. Galatasaray Dergisi’nin şubat sayısında röportajı çıkan milli futbolcu, “Türkiye’ye adapte olmak kolay değildi benim için. Şunu da belirtmem lazım, G.Saray’a gelmeden önceki kulübümde çok fazla yardım göremedim. Yardımcım Köksal’ın bana çok yardımı oldu. Onun sayesinde birçok engeli aştım” dedi.

Başkan Polat farklı

Eski kulübü hakkında eleştirilerde bulunmayı sürdüren Kazım şöyle devam etti: “Basında benim için çizilen sorunlu futbolcu imajına karşılık verilmesi, oyuncunun kendisinin değil kulübün işi olmalı. Ne yazık ki eski kulübümde bu şekilde bir yaklaşım görmedim. Ama şimdi Galatasaray’dayım. Burada kendimi daha emin ellerde hissediyorum. Bu kanıya nasıl varıyorum derseniz, başkanımız Adnan Polat’la karşılaşıyorum ve güler yüzlü bir sohbete dahil oluyorum. Benim elimi sıkması, bana ‘nasılsın?’ demesi... Bunlar çok önemli. ABD Başkanı Obama da böyle davranıyor.   Eğer saygı bekliyorsanız; saygı ve sevgiyi de göstermeniz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

En anlamlı golüm

Buna karşılık röportaj boyunca “Fenerbahçe” ismini vermekten kaçınan ve hep “eski takımım” diye bahseden G.Saraylı futbolcu, yalnızca bir yerde F.Bahçe sözcüğünü telaffuz etti. Kazım, “Brighton ile Coca Cola Ligi’nde 5 bininci golü attım. Fenerbahçe’deyken çeyrek finalde Chelsea’ya gol attım. Kariyerimdeki çok önemli goller bunlar. Ama aradan yıllar geçecek Coca Cola Ligi’nde 10 bininci gol atılacak. Eski kulübümde yarı finalde bir gol atılacak. Gollerimin anlamı azalacak ama kimse Ali Sami Yen’de son golü atamayacak. En anlamlı golüm buydu” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler