Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe çekleri ödemedi, Cavcav çileden çıktı

Gençlerbirliği ile Fenerbahçe arasındaki Deniz Barış krizi yeniden alevlendi. Sarı-lacivertli kulübün Gençlerbirliği'ne verdiği çekleri ödememe kararı alması kırmızı-siyahlı kulübün başkanı İlhan Cavcav'ı çileden çıkardı. "Bizim 850 bin Avro'ya ihtiyacımız yok. Bu parayı onlara bağışlayabiliriz" diyen Cavcav, "Umarız, FIFA'ya gitmeye gerek kalmadan bu sorun çözülür” şeklinde konuştu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu tarafından konuya ilişkin verilen kararın ardından Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Cavcav ile görüşüp anlaşarak Deniz Barış'a oynama izni alan Fenerbahçe, Başkent ekibine verdiği 3 çeke tedbir koydurdu.

Bu gelişmenin kulüp yetkilisinin, vadesi dün sona eren ve 100 bin Avro tutarındaki ilk çekin karşılığı olup olmadığını bankadan kontrol etmesi üzerine ortaya çıktığını söyleyen İlhan Cavcav, Yargıtay'ın Deniz Barış lehine karar vermesinden dolayı Fenerbahçe'nin kendilerine verdiği çekleri ödememe kararı aldığını öğrendiklerini ve bu tavırlara anlam veremediklerini belirterek, “Bizim 850 bin Avro'ya ihtiyacımız yok. Fenerbahçe yönetimi (bu rakama ihtiyacımız var) derse, bu parayı onlara bağışlayabiliriz” dedi.

'NİHAT ÖZDEMİR'İN SÖZÜNE GÜVENİYORUM'

Fenerbahçe'nin kararına çok sinirlendiğini de söyleyen Cavcav, “Benim için verilen söz her şeyden önemlidir. Konuyla ilgili olarak Nihat Özdemir beyin verdiği bir söz var. Sayın Özdemir'in iş hayatındaki dürüstlüğü malum. Verdiği sözlerin bende de çok önemli bir yeri var. Bu parayı Nihat bey mi, kulüp mü öder bilemem. Şimdilik yargıya kesinlikle gitmeyeceğim, ama ödenmezse yargı süreci işlemeye başlar. İyi niyetle yaptığım tüm yardımlara, kötü cevaplar alıyorum. Her şeye rağmen Nihat beyin verdiği sözü tutacağından şüphem yok. Bana Fenerbahçe-Milan maçı öncesi gelen ve (İzin verin Deniz'i bu maçta oynatalım. İhtiyacımız var) diyen Nihat Özdemir'e şartsız ve anlaşma yapmaksızın tamam dedim. Futbol Federasyonu'na Milan maçından 4 gün önce yazı yazıp, izin verdiğimizi bildirdik. İyi niyetli davranışlarımızın karşılığı bu olmamalı” diye konuştu.

'OLAYI FIFA'YA TAŞIMAK İSTEMİYORUZ'

Fenerbahçe'nin çekleri ödememe kararının ardından önlerinde FIFA'ya gitmek gibi seçenek olduğundan da söz eden İlhan Cavcav, ”Ancak biz bu yolu şimdilik denemek istemiyoruz. Bu sadece Fenerbahçe'ye değil, Türkiye Futbol Federasyonu'na da zarar verir. FIFA kararı federasyonumuzu da yaralar. Biz böyle olsun istemeyiz. Umarız, FIFA'ya gitmeye gerek kalmadan bu sorun çözülür” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Kulübü'nün, Gençlerbirliği'ne verdiği 750 bin Avro kulübe, 100 bin Avro avukat masrafı olmak üzere toplam 850 bin Avro tutan 3 adet çeke tedbir koydurmasının ardından, önümüzdeki günlerde çeklerin iptali için mahkemeye dava açacağı öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz