« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'F.Bahçe büyük kulüp değil demedim'

Fenerbahçe’nin yıldızı Nicolas Anelka, Fransız So Foot Dergisi’nde çıkan röportajında "Fenerbahçe büyük bir kulüp değil ama iyi bir kulüp" açıklamasının kendisine ait olmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fransız yıldız bu röportajın 2 ay önce yapıldığını ve kendisine "Fenerbahçe’den ayrılacak mısın?" sorusu üzerine "Eğer bir gün Fenerbahçe’den ayrılırsam bu kulübün Fenerbahçe’den daha büyük olması gerekir ifadelerini kullandım" dedi.

Fransız yıldız zaten röportajın tamamının okunduğunda böyle bir anlamın çıkarılamayacağını da savundu.

Anelka "Fenerbahçe büyük bir kulüp. Türkiye’de şampiyonluğun 1 numaralı adayıyız. Şampiyonlar Ligi’nde oynuyorum. Bunun yanı sıra özlemini duyduğum Fransa milli takım formasına yine Fenerbahçe sayesinde kavuştum. Fenerbahçe camiasının ve kulübün hayatımda çok önemli bir yeri var. Ben sadece eğer bir gün Fenerbahçe’den ayrılırsam bu kulübün Fenerbahçe’den daha büyük olması gerekir ifadelerini kullandım. Zaten röportajın  tamamı okunduğunda Fenerbahçe’nin ne kadar büyük bir kulüp ve camia olduğunu ifade ediyorum. Ben Real Madrid,PSG ve Liverpool gibi Avrupa’nın en büyük kulüplerinde oynadım ama oralarda göremediğim atmosferi Fenerbahçe’de yakaladım. Özellikle taraftar beni inanılmaz etkiledi. Stadımızda inanılmaz bir atmosfer oluyor. İspanya ve İngiltere’de görmediğimi bir taraftar grubunun arkamda hissetmek bana güç veriyor. Maçta hata yaptığım zaman bile "Nicolas Anelka" seslerini duyuyorum bu müthiş bir duygu. Bir kez daha söylüyorum. Türkiye’de bulunmaktan ve Fenerbahçe’de futbol oynamaktan dolayı çok mutluyum. Eğer bir gün Fenerbahçe’den ayrılırsam bu kulüp daha büyük bir kulüp olmalı" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz