Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe bizi her alanda geçti

G.Saray 2. Başkanı, ‘F.Bahçe’nin gerisinde kalmak, hem seyirciyi, hem de bizi etkilemiştir. Başkan Canaydın, çok reklamı olmayan bir adam. Yaptıklarını, yapacaklarını anlatamıyor ya da inandırıcı olamıyor’ diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY 2.Başkanı Ergun Gürsoy, ezeli rakipleri F.Bahçe’nin son dönemde her alanda kendilerini geride bıraktığını ve bunun da camiada büyük rahatsızlık yarattığını söyledi. Gürsoy, bir internet sitesine verdiği röportajda, F.Bahçe ile aralarındaki farkın açılmasının taraftarın tepkisine yol açtığını belirterek şöyle konuştu:

’Çünkü F.Bahçe hem yapısal olarak, hem ekonomik olarak, hem de sportif başarı olarak çok gerilerden gelip önümüze geçtiği için, bu taraftarların sinir sistemini bozdu. Bizimkini de bozdu. 5 sene Avrupa’da fevkalade futbol oynamış, başarılar elde etmiş, tesisleşmiş, her türlü özelliği olan bir takımın, kalkıp da F.Bahçe’nin gerisinde olması nasıl olur? Bu durum hem seyirciyi hem de bizi etkilemiştir, bunu inkar etmenin anlamı yok.

Geride kaldık

Yönetime karşı artan tepkiler de bu rekabette geride kalınmasından kaynaklanıyor. Yine de bu yönetimi değiştirip, bundan daha iyisini getirme şansı yok. Onları geçmeye çalışıyoruz. Ama hem ekonomik, hem de sportif olarak büyük bir kaybın içinde olduğumuz için bu iş biraz zor oluyor. Bir yandan seyirciyle, bir yandan kongre üyesiyle uğraşarak bunu başaramayız. Onun için bize karşı olanlar, en azından mart ayına kadar bize yardımcı olmalılar. Olmazlarsa bizim işimiz daha da zorlaşır.’

Yönetime geldiklerinde şartların hiç de iyi olmadığını anlatan Gürsoy, şöyle devam etti: ‘Biz bir şey almaya gelmedik, vermek için geldik. Bana göre verdik de. İnsanları toparladık ve bu takımı 3 ay sonra şampiyonluğa oynattık. Taa ki son 2 maça kadar, o da bir takım entrikalar neticesinde kaçan bir şampiyonluktu. Borçlarını da ödedik. Yapılmış çok şey var. Şu anda da ligin tepesindeyiz. Ama hala istifa sesleriyle stat çın çın çınlıyor. Lidersin, bu kadar pahalı transferler yapmış rakiplerine karşı, mütevazı kadronla öndesin. Demek ki biz bir şeyler yapmışız.

Canaydın devam

Başkanın bazı prensipleri var ve onlara uymak zorunda kalıyoruz. Ben kendi tarzımdan sapmış vaziyetteyim. Başkanım çok reklamı olmayan bir adam. Dolayısıyla yaptıklarını, yapacak olduklarını anlatamıyor ya da anlattığında inandırıcı olamıyor. Geçmişte yapacağız deyip de yapamadığımız şeyler olduğu için sıkıntılar var. Ama insanların da başkana hiç kredi tanıdığı yok. Bir beraberlik hakkımız bile yok bizim yönetim olarak. Bunlar çok acımasız şeyler. Zaman bunun yanlış olduğunu gösterecek. Mart’taki kongrede başkanlığa adaylığı düşünmüyorum. G.Saray’da riske girecek, bu kadar sorunun altında oturacak birisini göremiyorum. Kimse olmazsa Özhan Canaydın mecburen devam edecek, yapacak bir şey yok.’

Her şey F.Bahçe lehine

Gürsoy,
bu sezon olduğu gibi geride kalan sezonda da bir takım hakem hatalarının yaşandığını ve bunların hep F.Bahçe lehine gerçekleştiğini savunarak, ‘F.Bahçe’nin aleyhine hiçbir şey olmadı. Daha önce kullandığım entrika lafı belki biraz ağırdır ama F.Bahçe’nin lehine olan 8-10 puan var ortada. Bu inkar edilemez. Ondan evvelki sene de oldu. Maratonda ipi göğüsleyenin alkışlanması lazım. Geçen sene de alkışladık’ dedi.

REKABETTE SATIR BAŞLARI...

* Fenerbahçe, şu anda 41500 kişilik muhteşem bir stada sahip ve kapasiteyi yakında 52 bine çıkaracak.

G.Saray, stat porjesini bir türlü hayata geçirip 18 bin kişilik Ali Sami Yen’i istediği gibi geliştiremedi.

* Fenerbahçe’de Alex, Anelka gibi yıldızlardan kurulu kadrosuna Appiah’ı da ekledi. Galatasaray, transfer listesindeki ilk adamlar yerine Iliç ile Heinz’ı kadrosuna kattı.

* Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’nde Avrupa’nın güçlü takımlarıyla mücadele ediyor. Galatasaray, Norveç’in adı duyulmamış Tromsö takımına UEFA Kupası 1. turunda elendi.

* Fenerbahçe, bu sezon başından beri sadece 285 bin adet takım forması sattı. Galatasaray, forma ve ürün satışında Fenerbahçe’nin çok gerisinde kaldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler