« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe-Beşiktaş'a yeni rakip

Basketbolda FIBA Erkekler Avrupa Ligi “Dörtlü Final” organizasyonunda değişiklik yapıldı. Fenerbahçe-Beşiktaş eşleşmesinde bu akşam oynanacak maçta "dörtlü final"e kalacak taraff, Ukrayna'nın BC Kiev takımıyla eşleşecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FIBA Avrupa'nın resmi internet sitesinde daha önce, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında bu akşam yapılacak çeyrek final serisi 3. karşılaşmasında turu geçecek ekibin yarı finaldeki rakibi olarak Rusya'nın Dinamo Saint Petersburg takımı gösterilirken, eşleşmelerde daha sonra değişikliğe gidildi.

FIBA kuralları gereği, “dörtlü final”de aynı ülkeden 2 takımın final maçında yer almasını önlemek amacıyla programda değişiklik yapıldığı öğrenildi.

Buna göre 27-28 Nisan'da, daha sonra belirlenecek bir kentte yapılacak FIBA Erkekler Avrupa Ligi “Dörtlü Final” organizasyonunda, 27 Nisan'daki yarı finalde Fenerbahçe-Beşiktaş maçı galibi Ukrayna'nın BC Kiev takımıyla karşılaşırken, Rusya'nın Dinamo Saint Petersburg takımının rakibi ise aynı ülkeden BC Khimki Moskova oldu.

İlk günün galipleri 28 Nisan'da final, mağlupları ise üçüncülük maçına çıkacak.

Fenerbahçe ile Beşiktaş 3. ve son maçta bu akşam karşı karşıya geliyor. Abdi İpekçi Salonu’ndaki mücadele saat 20.00’de başlayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz