Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe basın toplantısını erteledi

Fenerbahçe Kulübü, medyada kendileri adına çıkan spekülasyonlar ile ilgili hafta içinde düzenleyecekleri basın toplantısını gelecek hafta yapacaklarını açıkladı.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Sarı-lacivertlilerin resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Geçtiğimiz hafta başından itibaren, Ankaragücü Kulübü yöneticileri ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından, kulübümüz ve camiamıza yönelik amacı belli olmayan suni bir gündem üzerinden sataşma başlatılmıştır. Tüm futbol ailesi, gereksiz şekilde yaratılan bu suni gündemden dolayı büyük bir gerilim yaşamıştır. Yine buna benzer şekilde bazı medya organlarından yapılan sistemli, yakışıksız yorum ve açıklamalar da şampiyonluk yolunda ilerleyen kulübümüzü ve camiamızı son derece üzmüştür.

Futbol takımımız, 33. haftayı lider olarak tamamlamış ve ligin son haftasına şampiyonluğun en güçlü adayı olarak girmiştir. Ligin son haftasında da, Türkiye Kupası Şampiyonu olan Trabzonspor ile zorluk derecesi yüksek bir maç oynanacaktır. Bu bağlamda; futbolcularımızın, teknik ekibimizin, yönetimimizin, taraftarımızın kısacası bütün camiamızın tüm dikkatinin ve konsantrasyonunun bu maçta olması gerektiği açıkça ortadadır.

Kaldı ki bunun en güzel örneğini, Ankaragücü maçı öncesinde, tüm camiamızın söylenenlere kulak tıkaması ve sadece maça konsantre olması sonucunda elde edilen galibiyetle yaşadık. Maçta, oyuncularımızın kazanma arzuları ve bu arzunun sonucu olarak sahaya yansıyan coşkuları, maç sonrasında taraftarlarımız ile tek vücut olup şampiyonluk şarkıları söylemeleri, Fenerbahçe Kulübü'nün ve camiasının şampiyonluğa olan inancını tüm Türkiye'ye bir kez daha kanıtladı.

Şimdi de; sahamızda, seyircimiz önünde oynayacağımız Trabzonspor müsabakasına odaklanmalı ve bunun dışındaki konularla şampiyonluğa yönelik konsantrasyonumuzu dağıtmamalıyız.

Bizden, Kulübümüz aleyhine yapılan haksız ve mesnetsiz açıklamalara sessiz kalmamız, bunları görmezden gelip camiamız adına gereken en uygun cevabı vermekten çekinmemiz elbette beklenmemelidir. İzah ettiğimiz gerekçeler ile bu hafta içinde yapmayı planladığımız basın toplantısını, önümüzdeki haftaya ertelemekte kulübümüz açısından büyük yarar görüyoruz.

Geçtiğimiz hafta içinde oluşan suni gündem konuları ve son haftalarda dillendirilen, camiamızı üzen spekülasyonlar ile ilgili önümüzdeki hafta başında detaylı bir basın toplantısı düzenlenecek ve tüm bunların cevabı verilecektir."


Bunları da Beğenebilirsiniz