« Hürriyet.com.tr
MENÜ

F.Bahçe 2 adım önde

Yıldızlar topluluğu bir kadro kurmasına rağmen ligde ve Avrupa’da hayal kırıklığı yaşayan Beşiktaş’ın tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber ligde şampiyonluk yarışında Fenerbahçe’yi daha şanslı görüyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Hem ikili hem de genel averajı daha iyi olan F.Bahçe mutlu sona yakın. Ama kalan maçlarda puan kaybetmezse.

2008’den sonra Türk futbolunda bir gerileme devri başladı. Bunları yönetimsel olarak toplanıp sorgulamak gerek.

Türkiye Kupası’nı 21 yıllık futbol yaşamımda Beşiktaş’ta tattım.

F.Bahçe ve Barcelona forması giyen Rüştü, hem 11 Mayıs’ta oynanacak kupa finalini, hem ligi hem de meslektaşlarının durumunu değerlendirdi:

Eskişehir maçı sarstı

“Lig şampiyonluğuna en yakın aday, hem ikili hem de genel averajı daha iyi olan Fenerbahçe. Tabii ki son 3 maçta puan kaybetmezse. Trabzon’u bence Eskişehirspor’a puan kaybetmesi sarstı.
21 yıldır profesyonel olarak görev yapıyorum. Dünya üçüncülüğü, Avrupa üçüncülüğü, lig şampiyonlukları ve TSYD Kupası kazandım. Ve profesyonel futbol yaşamımda Türkiye Kupası’nı bir tek geçtiğimiz yıl Beşiktaş’ta kaldırdım. Kariyerimde bir tek Süper Kupa eksik. Onu da bu yıl tamamlayacağıma inanıyorum.
Ülkemizde yetenekli kaleciler var. Beşiktaşlı Cenk ve Trabzonsporlu Onur ilk aklıma gelen isiler. Bence bu iki isim önümüzdeki 10 yılın isimleri olacaktır. Türkiye’de futbol ekonomik olarak güçlendi ama başarı olarak küçüldü. 2008’de yine hedeflerimizde yürüdük. Fakat ondan sonra bir gerileme devri yaşamaya başladık. Bunları yönetimsel olarak toplanıp sorgulamak gerek.  Alt yapı deniyor ama bir şey yapılmıyor. Yabancı düşmanı değilim ama adı-sanı duyulmamış kalecilere verilen paralar inanın çok yazık.”

Beşiktaş’ta 10 eksik

Öte yandan Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu’nun başı sakatlıklarla dertte. Quaresma, Fernandes, Ernst, Nobre, Guti, Rüştü, Ersan, Almeida, Nihat ve Ferrari dün Bursa maçının hazırlıklarına katılmadı. Bursa’da oynanacak bu kritik maçta kupa finalinin provasını yapmayı planlayan Havutçu’nun sakatlar sebebiyle keyfi de kaçtı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler